Strażacy z Grabowa wciąż na topie

2021-04-29 19:00:00(ost. akt: 2021-04-29 19:05:46)
Druhowie z Grabowa od lat dominują w naszym plebiscycie

Druhowie z Grabowa od lat dominują w naszym plebiscycie

Autor zdjęcia: OSP Grabowo

Wszystko już jasne. Najpopularniejszą jednostką w naszym powiecie ponownie okazuje się być OSP Grabowo. Na drugim miejscu znalazło się OSP Szestno, a na trzecim OSP Woźnice. Dwie pierwsze jednostki znalazły się w czołowej "piątce" całego regionu.
Walka o podium trwała do samego końca. Niemal od samego początku na pierwsze miejsce wskoczyła jednostka z Grabowa (gm. Mrągowo). I stopniowo umacniała się na pozycji lidera. Zmiany za to zachodziły na podium za ich plecami. Miejscami zamieniali się strażacy ochotnicy z Szestna (gm. Mrągowo) i Woźnic (gm. Mikołajki). Ostatecznie więcej głosów zdobyli ci pierwsi. Zdradzimy jeszcze tylko, że o krok od podium było OSP Olszewo. Różnica wynosiła tylko sześć głosów. Rywalizacja, a w zasadzie bardziej zabawa, była zacięta do samego końca. Łącznie oddano prawie 400 głosów.

Plebiscyt na Najpopularniejszą OSP rozpoczął się 5 marca 2021, a zakończył 22 kwietnia 2021 r. Obywał się w całym regionie, gdzie tytuły przyznano w dwóch kategoriach: „Najpopularniejsza Ochotnicza Straż Pożarna, która znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym” oraz Najpopularniejsza OSP poza KSRG. Dzięki oddanym głosom kolejny sukces może odnotować OSP Grabowo. W pierwszej kategorii nasi druhowie zajęli trzecie miejsce.

Bardzo wysoko, bo na piątej pozycji w tej samej kategorii na szczeblu wojewódzkim znaleźli się ochotnicy z Szestna. Zdobywcy podium regionalnego otrzymają statuetki, a najlepsze trzy jednostki w powiecie bezpłatną prenumeratę elektronicznych wydań "Gazety Olsztyńskiej" i "Kuriera Mrągowskiego".

Ochotnicy z Grabowa już nie pierwszy raz wygrywają w powiecie i stają na regionalnym podium. Jednak jak zapewnia prezes jednostki Jan Narewski, taki sukces za każdym razem cieszy jeszcze bardziej. - Duże zaangażowanie strażaków w życie Grabowa i okolicznych wsi jest doceniane i zauważane przez mieszkańców, którzy nie szczędzą pochwał i wyrazów sympatii, czego dowodem jest sukces w tegorocznym plebiscycie na Najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną - komentuje prezes.

OSP Grabowo działa już 66 lat. Od 1995 roku jednostka figuruje w Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Obecnie stowarzyszenie OSP Grabowo liczy 31 członków. W wyodrębnionej Jednostce Operacyjno - Technicznej działa 17 strażaków. W tym gronie są również dwie kobiety. JOT-em kieruje naczelnik Roman Kiszko oraz jego zastępca Tomasz Bałdyga. Działalność OSP Grabowo to jednak nie tylko interwencje związane z pożarami czy wypadkami. Ich "oczkiem w głowie" jest Sala Tradycji Pożarniczych. - To miejsce, w którym można zapoznać się z historią i działalnością wszystkich jednostek osp z powiatu mrągowskiego oraz poznać bliżej zasłużonych strażaków, którzy wnieśli znaczący wkład w rozwój pożarnictwa na terenie powiatu - mówi Jan Narewski. Więcej o działalności jednostki prezes opowie nam w następnym wydaniu "Kuriera Mrągowskiego".

Wojciech Caruk


TOP 5 NAJPOPULARNIEJSZYCH JEDNOSTEK POWIATU MRĄGOWSKIEGO
1. OSP Grabowo (gm. Mrągowo)
2. OSP Szestno (gm. Mrągowo)
3.. OSP Woźnice (gm. Mikołajki)
4. OSP Olszewo (gm. Mikołajki)
5. OSP Gązwa (gm. Mrągowo) i OSP Grabówka (gm. Mikołajki)

REGIONALNY TOP 5 NAJPOPULARNIEJSZYCH OSP W KRAJOWYM SYSTEMIE RATOWNICZO-GAŚNICZYM
1. OSP Markusy (pow. elbląski)
2. OSP Łąkorz (pow. nowomiejski)
3. OSP Grabowo (pow. mrągowski)
4. OSP Rożental (pow. iławski)
5. OSP Szestno (pow. mrągowski)


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5