Odrodzenie Żagla, Salęt w gazie. Reszta w plecy

2021-04-13 13:00:00 (ost. akt: 2021-04-13 12:57:09)
 "Minisy" uległy niespodziewanie (4:0) ostatniej w tabeli Warmiance Bęsia

"Minisy" uległy niespodziewanie (4:0) ostatniej w tabeli Warmiance Bęsia

Autor zdjęcia: Mini Soccer Academy Mrągowo

FUTBOL || 3 porażki i 2 triumfy — to bilans minionej kolejki w wykonaniu naszych piłkarzy od okręgówki po b-klasę. O 3 "oczka" wzbogacił się Żagiel Piecki i Salęt Boże.
— Wreszcie! — wyrwało się pewnie w weekend niejednemu kibicowi Żagla Piecki (obecnie 9. miejsce w tabeli). Najwyżej sklasyfikowana obecnie ekipa okręgowa naszego powiatu, cóż... Nie miała lekkiego startu w rundzie jesiennej. W meczu inauguracyjnym uległa Śniardwom Orzysz (6:3), a następnie została rozstrzelana przez wiceliderów z Rominty Gołdap (0:8). 10 kwietnia zła passa została przerwana.

Podopieczni trenera Kamila Kwiatka rzucili na wyjeździe rękawicę Omulwi Wielbark (obecnie 7.). I jeśli przed meczem ktoś zachodził w głowę gdzie podział się strzelecki pazur Marcina Spirydona (kilkadziesiąt goli zdobytych w serii sparingowej), to... szybko znalazł odpowiedź. Etatowy snajper Żagla "po staremu" ustrzelił hat-tricka, a po golu dorzucili od siebie Krupiński i Wachowski. Rywale zdołali odpowiedzieć tylko raz. Tablica wyników zatrzymała się przy korzystnym dla KSŻ stanie 1:5.

W gorszych humorach sobotę żegnali reprezentanci 15. w tabeli Kłobuka Mikołajki, którzy przegrali na wyjeździe z Jurandem Barciany (5:2). Pojedynek był dość... dziwny. Choć rezultat mógłby wskazywać inaczej, mikołajczanie — optycznie — wcale nie odstawali na tle przeciwników. Po raz kolejny dały o sobie znać jednak problemy z wykończeniem, skutecznością. Należy jednak podkreślić, że Kłobuk walczył do samego końca. Od 72. minuty przegrywał 5:0, lecz w końcówce uratował honor golami Jaworskiego (85') oraz Gawlińskiego (90'+1).

Słodko-gorzki start

Po wielu miesiącach oczekiwania, rundę wiosenną zainaugurowały wreszcie klasy A i B. Na pierwsze punkty przyjdzie poczekać jeszcze jedynemu a-klasowcowi powiatu mrągowskiego — Fali Warpuny (10. miejsce w stawce, przegrana u siebie 1:3 z GKS Szczytno).

W klasie B z solidnej strony zaprezentował się Salęt Boże. Druga z żółto-czarnych (po Mrągowii) naszych ekip pokonała 3:1 KS Łęgajny, czym "podskoczyła" na 8. miejsce w tabeli.

Niemałą sensacją zakończył się natomiast bój Mini Soccer Academy Mrągowo (obecnie 4.). "Minisy", choć występujący w roli debiutantów, od początku sezonu 2020/2021 trzymają się w czubie tabeli. W niedzielę zaznali goryczy porażki za sprawą... ostatniej w tabeli Warmianki Bęsia. Mrągowianie przegrali wysoko, aż 4:0.

Ostatni z seniorskich zespołów powiatu — Juksty Muntowo (7. w tabeli) — pauzował.

Piłkarski rozkład jazdy na weekend. 17 kwietnia: Żagiel Piecki - Orlęta Reszel (16:00), Fala Warpuny - Rona 03 Ełk (16:00). 18 kwietnia: Kłobuk Mikołajki - Czarni Olecko (16:00), Juksty Muntowo - Salęt Boże (DERBY, 17:00), CWKS 2020 Lamkowo - Mini Soccer Academy Mrągowo (16:00).

Kamil Kierzkowski

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5