Świątecznej atmosfery na boiskach nie było. Z kompletem punktów tylko Mrągowia

2021-04-05 09:19:59 (ost. akt: 2021-04-05 12:37:19)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Wielka Sobota obfitowała w piłkarskie emocje. Kibice Mrągowii liczyli na kolejne punkty na własnym boisku. Ostre strzelanie było w Pieckach, a Kłobuk przerwał złą passę.
IV liga

Na stadion przy ul. Mrongowiusza zawitała tym razem Pisa Barczewo. Wprawdzie faworytem spotkania byli gospodarze, jednak rywale od początku pokazali, że łatwo skóry nie sprzedadzą. Mimo ataków Mrągowii to goście w 34 minucie objęli prowadzenie. Z takim wynikiem obie drużyny zeszły do szatni. "Dziać się" zaczęło po przerwie. Mrągowianie wyszli na murawę zmotywowani i zdeterminowani, aby odwrócić wynik meczu na swoją korzyść. Efektem były częstsze okazje do zdobycia gola. Trzykrotnie wykorzystał je Mahamadou Bah (56., 74. i 88. minuta), zaliczając tym samym klasycznego hat tricka.

Po tej wygranej Mrągowia umocniła się na pozycji wicelidera. Trzecia Polonia Lidzbark Warmiński ma do naszej drużyny cztery punkty straty. Liderem wciąż pozostają Mamry Giżycko z przewagą trzech punktów nad Mrągowią. Kolejne ligowe spotkanie żółto-czarni rozegrają 10 kwietnia o godz. 16.00 w Ornecie z Błękitnymi.

Klasa okręgowa

Trudne zadanie stało przed Żaglem Piecki. Na boisko przy ul. Zwycięstwa zawitała jedna z czołowych drużyn - Rominta Gołdap. Goście postanowili zrobić "lany poniedziałek" już w Wielką Sobotę. Efekt tego lania to porażka Żagla aż 0:8 (0:3).

Tym samym pieckowianie wylądowali na jedenastym miejscu w tabeli. 10 kwietnia o godz. 16.00 Żagiel zmierzy się na wyjeździe z Omulewem Wielbark.

Po niepowodzeniu w pierwszych wiosennych meczach swój pierwszy punkt w tej rundzie zdobył Kłobuk Mikołajki. W rywalizacji z SKS-em Szczytno na stadionie w Mikołajkach padł remis 1:1. W 18 minucie prowadzenie objęli goście. Jeden punkt uratował 12 minut przed końcem meczu Michał Maciorowski.

Kłobuk zajmuje obecnie 15 miejsce w tabeli. Ma tyle samo punktów co czternasty Jurand Barciany. I to właśnie 10 kwietnia w Barcianach Kłobuk poszuka okazji do zamiany miejsc.

car

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5