Policjant, który mi pomógł

2021-03-28 21:09:26 (ost. akt: 2021-03-28 21:23:06)

Autor zdjęcia: Unsplash

Policjanci pełnią ważną rolę w zapobieganiu przemocy w rodzinie. Zaangażowanie i skuteczne działanie z ich strony może zapobiec lub zakończyć stosowanie przemocy w rodzinie. Coraz częściej ofiary takiej przemocy wypowiadają się pozytywnie o działaniach funkcjonariuszy i doceniają ich pracę. Wskazują na ich profesjonalizm, empatyczną postawę oraz wsparcie.
Akcja "Policjant, który mi pomógł" trwa nieprzerwanie od 2008 roku. W tym roku już po raz 14 będziemy mogli wyróżnić najlepszych funkcjonariuszy w całej Polsce, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony osób poszkodowanych w wyniku przemocy domowej.

Jej inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie ,"Niebieska Linia"

- W czasie pandemii mamy więcej zgłoszeń w sprawie przemocy domowej. Codziennie przeprowadzamy wiele rozmów z osobami pokrzywdzonymi - powiedziała nam Renata Durda, kierownik Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie.

Policjantów do można zgłaszać do 31 maja 2021 r za pomocą formularza zgłoszeniowego na stronie http://policjant.niebieskalinia.pl/zgloszenia/

Zgłoszenia przyjmowane będą także pocztą tradycyjną na adres ul. Korotyńskiego 13, 02-121 Warszawa.

Kandydatów zgłaszać mogą zarówno osoby indywidualne, jak i organizacje. Laureatów konkursu wybiera Kapituła, w skład której wchodzą pracownicy Pogotowia ,"Niebieska Linia`", zwycięzcy poprzednich edycji oraz przedstawiciel Biura Prewencji Komendy Głównej Policji.

Serdecznie zachęcamy do zgłaszania kandydatów z terenu powiatu mrągowskiego.

SS

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5