FELIETON: Nudni ci Marsjanie

2021-03-28 16:00:00 (ost. akt: 2021-03-27 10:01:33)
Ja zawsze uważam, że lepiej jest się kłócić w makijażu niż bez

Ja zawsze uważam, że lepiej jest się kłócić w makijażu niż bez

Autor zdjęcia: pixabay.com

Tak sobie czasami myślę, że mężczyźni to by się bez nas - kobiet - zanudzili na śmierć. Przecież w ich naturze leży ratowanie, wyciąganie z opresji, rozwiązywanie problemów i stawanie się odpowiedzialną głową rodziny.
Pozostawieni samopas to chyba nie mieli co robić. Myślę, że bez względu na orientację, bo w każdej PARZE przyjmuje się jakieś role - mówiąc "mężczyzna" mam na myśli stabilnego alfę, mówiąc "kobieta" mam na myśli tę niewinną duszyczkę, która zawsze ma racje, jest emocjonalna i chwiejna.

Dla przykładu, niedziela pewnego zimnego dnia po calutkim dniu chodzenia bez makijażu i w dresach nagle przyszła mi do głowy myśl: a może tak by się odj...ać??

I wiecie, co mówią - na północy powiedz "odj...b się" do kobiety, to ta się obrazi.. Na południu "odj...b się" to przyjdzie umalowane, gotowa na bal... i ja mentalnie jestem tą drugą... więc się odj...am!

Na co Jon Snow wchodzi do łazienki i zdaje to kluczowe pytanie, które odbezpiecza bombę! i pyta "a Tobie co się stało?" noooo i się zaczęło... poleciały takie wyzwiska niczym sznureczek nastolatek kupujących wszystko z rabacików od tych barbie z instagrama! No i sznureczek ten się nie kończył... bo jak on śmiał mi powiedzieć, że jest coś ze mną nie tak, bo chcę pod koniec dnia ładnie wyglądać?

Ja zawsze uważam, że lepiej jest się kłócić w makijażu niż bez. W razie jakbym nagle musiała wyjść z domu albo otworzyć drzwi sąsiadowi, który pyta czy wszystko w porządku?

No i jak już powietrze zeszło to pytam go:
- I jak ci się podoba mój nowy makijaż?
- Pięknie wyglądasz!
- Czyli bez makijażu wyglądam brzydko?
- Nie, zawsze pięknie wyglądasz. No ale jak się tak umalujesz i uczeszesz to jesteś śliczna.
- Dobrze, już nie będę przy Tobie chodzić Sauté.
- Zawsze jesteś piękna, ale nie rozumiem czemu pomalowałaś się na bóstwo w niedzielę wieczorem?
- A nie mogę?
- Możesz, ale.... i po co mi to było? - to ostatnie powiedział już pod nosem, spuszczając wzrok...

Dlaczego mężczyzna nie rozumie, że kobieta to takie proste zwierzątko? Wystarczy, że się pomaluje, ładnie ubierze, uczesze i staje się GOTOWA NA WSZYSTKO! A ja byłam wtedy gotowa na najgorsze - bo kilka dni spokoju w domu to zaczynało być już nudno i ktoś musiał podkręcić atmosferę, by głowa rodziny miała szansę ugasić pożar i poczuć się potrzebna.

DAJ KOBIECIE ODPOWIEDNIE BUTY, A PODBIJE ŚWIAT! - tak twierdziła Marilyn Monroe, a ja dorzucę dwoje 3 grosze - DAJ KOBIECIE POWÓD, A ZRUJNUJE TWÓJ ŚWIAT (żebyś się nie nudził, mężczyzno - to dla twojego dobra!)

FatKellerO AUTORCE:
Fot. Piotr Arnold fotografia
Daria Keller (bo tak naprawdę się nazywa), chociaż większość osób mówi po prostu - FATKELLER - absolwentka AWFiS w Gdańsku, specjalizacja instruktor fitness, trener personalny oraz dietetyk. Po 9 latach w szkole sportowej w Mrągowie, pływając na żaglówkach i windsurfingu nauczyła się, że tylko ciężką pracą można osiągnąć sukces - co codziennie pokazuje swoim klientom w FatKeller - Studiu Fitness Online - ale podkreśla, że na treningu trzeba przede wszystkim czuć (oprócz mięśni) dobrą zabawę i przyjemność z tego co się robi, bo bez tego jest nudno... więc próbuje tą pasje przelać na swoje Fatkillerki! Trzy lata pracy w szkole rodzenia, pozwoliły na zdobycie praktyki z kobietami w ciąży na tyle potężnej, że nauczyła się tam trzech rzeczy:
1. Kobieta w ciąży powinna ćwiczyć, jeżeli chce łatwiej przejść samą ciążę i poród.
2. Kobieta w ciąży ma zawsze rację.
3. Kobieta w ciąży ćwiczy podwójnie...
Dzięki swojej pracy codziennie rozmawia z dziesiątkami kobiet, o których pisze miedzy innymi w swoich felietonach. Daria prywatnie mówi do siebie "Daria, ty super pogromco tłuszczu! Jaki dziś będzie piękny fit dzień, bo znów zabierzemy dziewczynom po parę centymetrów z obwodów i napiszemy o tym dniu KOBIECYM OKIEM"

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5