Szukali zaginionej osoby pod lodem [GALERIA+VIDEO]

2021-02-06 09:28:02 (ost. akt: 2021-02-06 10:13:38)

Autor zdjęcia: kpt. Jakub Tutka / KP PSP Mrągowo

Strażacy powiatu mrągowskiego we współpracy z ratownikami MOPR Mikołajki przeprowadzili ćwiczenia z ratownictwa na lodzie. Odbyły się one na zamarzniętym akwenie Jeziora Mikołajskiego.
Strażacy Komendy Powiatowej PSP w Mrągowie wraz z MOPR Mikołajki, OSP KSRG Mikołajki oraz OSP Woźnice skutecznie wykorzystali panujące w ostatnich dniach warunki niskich temperatur i przećwiczyli działania z zakresu ratownictwa lodowego w celu poszerzania swoich umiejętności zawodowych m.in. zabezpieczanie terenu, na którym prowadzone są działania ratownicze, ewakuacji poszkodowanego, udzielenie kwalifikowanej pomocy przedmedycznej z uwzględnieniem wszelakich procedur postępowania przy wychłodzeniu i hipotermii, stosowanie wszelkich technik samoratownia z użyciem odpowiedniego sprzętu ratowniczego. Swoje umiejętności zawodowe udoskonalali także nurkowie SGRW-N Mrągowo, którzy przećwiczyli poszukiwanie osoby zaginionej pod taflą zamarzniętego akwenu.

Z pewnością nie będą to ostatnie tego typu ćwiczenia w powiecie. Jeżeli panujące warunki temperaturowe nie ulegną zmianie, to z pewnością ćwiczenia tego typu odbędą się jeszcze przynajmniej kilka razy w okresie zimowym. Dzięki temu mamy możliwość szlifować własne umiejętności zawodowe jak i szkolić druhów wszystkich podległych jednostek OSP w dziedzinie ratownictwa wodnego i działań na lodzie.

opr. mł. kpt. Bartłomiej Nalazek2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5