Mrągowscy policjanci podsumowali świąteczny weekend na drogach

2020-12-28 16:44:01 (ost. akt: 2020-12-28 16:52:07)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: policja

Za nami świąteczny weekend. To był pracowity czas dla policjantów, którzy dbali o bezpieczeństwo osób podróżujących po drogach naszego regionu.
Na Warmii i Mazurach doszło do 5 wypadków drogowych, 3 osoby zginęły, a 6 zostało rannych. Policjanci byli wzywani do 137 kolizji, a w trakcie prowadzonych kontroli ujawnili 32 nietrzeźwych kierujących.

Niestety również mrągowscy funkcjonariusze na nudę nie narzekali.

24 grudnia po godzinie 12.00 policjanci zwrócili uwagę na kierowcę jednośladu, który próbował poruszać się prosto ulicą Szkolną w Sorkwitach. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał blisko 3,30 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem.

Kolejnego dnia, w świąteczny piątek po godzinie 11.00 doszło do kolizji drogowej w Pieckach na os. Lawendowym. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że kierowca mitsubishi najechał na prawidłowo zaparkowane audi. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia zgłaszających co do tego, że sprawca zdarzenia może być nietrzeźwy. 51-latek miał blisko 2,30 promila alkoholu w organizmie.

Ponad godzinę później policjanci otrzymali informację, o zdarzeniu na krajowej 16 w miejscowości Bagienice. Tam do przydrożnego rowu wpadł kierowca audi. Policjanci, szybko wyjaśnili przyczynę nieprawidłowego manewru. 20-latek miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

Kolejnego nietrzeźwego kierowcę mrągowscy policjanci zatrzymali w sobotę po godzinie 6.00, gdy jechał osobowym fiatem ulicą Warszawską w Mrągowie. Kontrola stanu trzeźwości wykazała, że 32 – latek wsiadł za kierownicę auta mając blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Zarówno on, jak i jego poprzednicy za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowiedzą przed sądem.

Według kodeksu karnego za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15.

Źródło: KPP Mrągowo

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5