Koncert na molo. Zaśpiewa Bartas Szymoniak

2020-06-26 08:00:00 (ost. akt: 2020-06-26 08:17:46)
Bartas Szymoniak zaśpiewa na molo w Mrągowie

Bartas Szymoniak zaśpiewa na molo w Mrągowie

Autor zdjęcia: wikipedia

Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie zaprasza na koncert Bartasa Szymoniaka. Koncert odbędzie się w sobotę (27 czerwca) na molo o godz.19.00.
Bartas Szymoniak to artysta nietuzinkowy. Twórca własnego stylu BEATROCK, gatunku łączącego elementy beatboxu, wokali i żywych instrumentów . Absolwent Wydziału Jazzu AM w Katowicach, laureat "IDOLA", frontman legendarnego Sztywnego Pala Azji (2008-2015) // Marek Sierocki powiedział o nim: " Ty tworzysz nowy gatunek muzyki".

Wszystkie dźwięki tworzy na żywo sam, własnym aparatem mowy (bas, perkusja, trąbki, śpiew itd.) a następnie zapętla na tzw looper. Dźwięk po dźwięku, warstwa po warstwie. Towarzyszy mu jedynie multiinstrumentalista - Michał Parzymięso. Duet stał się prawdziwym odkryciem i w ciągu niespełna czterech lat zagrał ponad 300 koncertów, gromadząc swoją wierną i oddaną publiczność.
Utwór "Wojownik z miłości" będący jednocześnie pierwszym singlem z najnowszej płyty pod tym samym tytułem, to jeden z dwóch najważniejszych utworów 1998 notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia, które przeszło do legendy. Spędził na niej 10 tygodni.

Koncerty Bartasa to każdorazowo wydarzenie, na którym usłyszymy utwory z całej dyskografii. Jest to wyjątkowa uczta dla osób ceniących wybitną polską poezję jak i nowatorstwo w sztuce.

Artysta współpracował min. z Marcinem Wyrostkiem, Vieniem, Sławkiem Uniatowskim, Skubasem czy zespołem BIG CYC ( jego wersja utworu "Dziki kraj" znalazła się na specjalnej składance z okazji 30-lecia istnienia grupy ), występował na najważniejszych festiwalach w Polsce i za granicą min. Seven Festiwal w Węgorzewie, Top Trendy w Sopocie, Festiwal w Opolu, Songwriter Łódź Festiwal, Festiwal Ryszarda Riedla w Tychach i Chorzowie czy Taste of Polonia w Chicago a także w Belgii, Austrii, Czechach i na Ukrainie.
CKiT Mrągowo


ORGANIZATORZY PRZYPOMINAJĄ O ZACHOWANIU OBOSTRZEŃ WYNIKAJĄCYCH ZE STANU EPIDEMII M.IN. NAKAZIE ZASŁANIANIA UST I NOSA PRZEZ WIDZÓW, DEZYNFEKCJI RĄK ORAZ ZACHOWANIU DYSTANSU SPOŁECZNEGO.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5