Rysując i malując zapobiegają pożarom

2020-01-26 18:00:00 (ost. akt: 2020-01-26 12:33:48)
Uczestnicy konkursu spotkali się w Sali Tradycji Pożarniczych

Uczestnicy konkursu spotkali się w Sali Tradycji Pożarniczych

Autor zdjęcia: archiwum OSP Grabowo

W Sali Tradycji Pożarniczych w Grabowie podsumowano eliminacje gminne Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy pożarom”, którego organizatorem był Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Mrągowie.
Do konkursu przystąpiły wszystkie szkoły z terenu gminy Mrągowo oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Mrągowie.

W Sali Tradycji Pożarniczych w Grabowie, 18 stycznia, zebrali się uczestnicy konkursu wraz ze swoimi opiekunami oraz rodzicami i dziadkami. Spotkanie rozpoczął Jan Narewski, prezes Zarządu Oddziału ZOSP RP w Mrągowie, który z radością przywitał wszystkich przybyłych gości zaproszonych oraz gospodarzy: druhnę Ewę Rakowską przedstawiciela OSP Grabowo oraz Janusza Lange, sołtysa wsi i radnego Rady Gminy w Mrągowie. Wszyscy uczestnicy i opiekunowie po raz pierwszy gościli w Sali Tradycji Pożarniczych, dlatego prezes przedstawił krótką historię powstania STP i zadania jakie ma spełniać dla środowiska, nie tylko lokalnego. Kilkudziesięcioosobowa grupa zebranych mogła obejrzeć prace uczestników konkursu zaprezentowane w formie multimedialnej, a także na żywo.

Po krótkim wstępie, nastąpiło podsumowanie konkursu i rozdanie nagród i upominków, które ufundowali: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mrągowie, Zarząd Miejsko – Gminny ZOSP RP, wójt Gminy Mrągowo, Referat Promocji UM w Mrągowie i inni.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i upominki. Laureatami w poszczególnych grupach zostali:
- w grupie I (przedszkola): I miejsce - Julita Bączek (Szkoła Podstawowa w Marcinkowie), II miejsce Magdalena Makarewicz (SP Szestno), III miejsce - Franciszek Lipiński (SP Marcinkowo).
- w grupie II (klasy I-III): I miejsce – Karolina Wiszniewska (Młodzieżowy Dom Kultury w Mrągowie), II miejsce – Natalia Lipka (MDK w Mrągowie), III miejsce – Julia Graczyk (MDK w Mrągowie).
- grupa III (klasy IV-VI): I miejsce Michał Piasta (SP Marcinkowo), II miejsce – Gabriela Jurczak (MDK w Mrągowie)

Wyróżnienia otrzymali: Maja Koziatek (SP Marcinkowo), Urszula Koziatek ( SP Marcinkowo), Lena Piasta (Niepubliczne Przedszkole i Żłobek „Kubuś: w Mrągowie, Lena Jeżak (SP Boże), Kalina Łysiuk (MDK Mrągowo) i Pola Romaniuk (MDK Mrągowo).

Wszystkie prace nagrodzone i wyróżnione wzięły udział w eliminacjach powiatowych tego konkursu, którego wyniki ogłoszone zostaną w marcu.

Na zakończenie uczestnicy i goście mieli okazję zwiedzić salę tradycji oraz zapoznać się z wyposażeniem sali ćwiczeń, w której zarówno strażacy, młodzież szkolna i dorośli mogą doskonalić swoje umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Takim niespodziewanym wydarzeniem, które zrobiło niemałe wrażenie na wszystkich uczestnikach, było przeżycie autentycznego alarmu jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Grabowie, która została zadysponowana do akcji gaśniczej budynku w miejscowości Maradki.
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5