Małe punkty zabrały naszym i szachowe złoto, i brąz

2020-01-17 08:51:48(ost. akt: 2020-01-17 08:53:28)

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

SZACHY || Z WOŚP można grać także... na szachownicy. 12 stycznia udowodniło to m.in. 5 reprezentantów naszego powiatu, którzy wyruszyli na podbój Rucianego-Nidy.
Wraz z nimi w szranki stanęło blisko 30 miłośników "królewskiej" gry z najróżniejszych stron województwa. Pojedynki w "orkiestrowym" Turnieju Szachów Szybkich odbywały się systemem szwajcarskim, na dystansie 9 rund (czas na zawodnika 10 minut + 5 sekund na ruch).

Tytuł mistrza, z 7 punktami na koncie (5 zwycięstw i 4 remisy), wywalczył Paweł Orłowski (LZS CKTiS Biskupiec). Identycznym dorobkiem punktowym, lecz nieco mniej korzystnym bilansem "małych punktów", pochwalić mógł się Zdzisław Lesiński z sekcji szachowej Mrągowii Mrągowo. Najwyżej sklasyfikowany z naszych ekspertów od intelektualnych potyczek turniej zakończył z bliansem 7 zwycięstw i 2 porażek).
Wspomniane "małe punkty" dały się we znaki także kolejnemu z naszych reprezentantów, czyli Tomaszowi Krzywinie. Czwarty w kat. OPEN mrągowianin uzyskał 6,5 punktu, czyli tyle samo, co 3. w zestawieniu Konrad Ingielewicz z Biskupca.

Nie zawiedli i pozostali szachiści spod bandery Mrągowa. Na 7. lokacie uplasował się ostatecznie Grzegorz Plichta (5,5 pkt), zaś 16. był Maciej Domin, czyli najsłynniejszy szachowy youtuber w Polsce, prowadzący zajęcia w sekcji szachowej Mini Soccer Academy (popularny Marianczello Dominioni ma już na koncie blisko 50 tysięcy stałych obserwatorów-subskrybentow i miliony wyświetleń swoich materiałów szkoleniowych). Na 21. miejscu bój zakończył Piotr Wierzchowski z Mikołajek.

kk

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5