One naprawdę znowu to zrobiły! Kolejne medale mrągowianek

2018-08-15 10:00:00 (ost. akt: 2018-08-15 10:32:13)

Autor zdjęcia: archiwum zawodniczek/FB

Dominika Włodarczyk i Małgorzata Puławska nie zwalniają tempa. W miniony weekend, podczas Akademickich Mistrzostw Świata w kajakarstwie klasycznym rozgrywanych w węgierskim Szalnok, mrągowianki zdobyły kolejne medale!
Licząca 21 zawodników reprezentacja Polski jechała do Węgier z nadziejami, by - w poszczególnych konkurencjach - wywalczyć łącznie 8 krążków. I był to wariant optymistyczny. W sobotę, 11 sierpnia, do biało-czerwonego worka z trofeami wpadły dwa (złoto kanadyjkarzy na 1000 m i brąz męskiej czwórki kajakarskiej na 1000 m). — To jednocześnie dużo i mało — dało się słyszeć w szeregach naszej kadry narodowej.

Jak się okazało, kolejny dzień należeć miał jednak do Polaków, którzy wywalczyli dodatkowo 8 medali. Znaczną rolę odegrały w tym kajakarki z Mrągowa. W wyścigu czwórek na dystansie 500 m Dominika Włodarczyk i Małgorzata Puławska (wraz z koleżankami Pauliną Markiewicz i Klaudią Cyrulewską) w pięknym stylu zameldowały się na najwyższym stopniu podium.

To jednak nie był koniec medalowej passy. "Mrągowska siła" była widoczna także w wyścigu dwójek na 200 m. Tam duet Włodarczyk-Puławska o włos minął się z tytułem mistrzowskim i zakończył zmagania na 2. lokacie. Dorobek medalowy reprezentacji Dominika Włodarczyk uświetniła ponadto srebrem wywalczonym w pojedynkę na dystansie 200 m.

Trzecie miejsce Polaków w medalowej klasyfikacji (za występującymi w roli gospodarzy Węgrami oraz Białorusinami) to niewątpliwy sukces. Ostatnie złoto zdobyte przez kajakarzy (Kitewski-Bryński) było dokładnie dwusetnym złotym medalem w historii polskich występów na Akademickich Mistrzostwach Świata (rozgrywanych od 1958 roku). W przeszłości wywalczyliśmy ponadto 183 srebrnych medali i 228 brązowych. Mrągowskich kibiców może rozpierać duma, że niemałą część z nich stanowią trofea zdobyte przez reprezentantów Mazur.

Kamil Kierzkowski
k.kierzkowski@gazetaolsztyska.pl

https://m.wm.pl/2017/11/orig/kurier-mragowski-430921.jpg

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5