Wykuwa swą formę w "Zakopcu" z Arrachionem

2018-08-09 12:46:23 (ost. akt: 2018-08-09 10:59:44)
Tomasz Kalinowski z "zakopiańską" ekipą Arrachionu

Tomasz Kalinowski z "zakopiańską" ekipą Arrachionu

Autor zdjęcia: archiwum organizatorów

SPORTY WALKI/// Tomasz Kalinowski wyruszył do Zakopanego, by 5-12 sierpnia szlifować formę na letnim obozie przygotowawczym słynnej ekipy Berkut Arrachion Olsztyn.
Nim jednak oddał się w ręce polskiej czołówki szkoleniowej w sportach walki (m.in. Szymona Bońkowskiego i Pawła Derlacza), musiał sam sprawdzić się w roli trenera. Egzamin został zdany celująco. Jego podopieczny Adam Kumiński (kat. wagowa do 100 kg) wystąpił na gali w Sejnach, gdzie między linami czekał na niego reprezentant klubu Panzer Augustów.

Choć nie było łatwo, mrągowianin znalazł receptę na rywala i — po serii kombinacji bokserskich wspartych niskimi kopnięciami — w 3. rundzie pokonał go przez techniczny nokaut. Mrągowski oddział Arrachionu wiąże z tym zawodnikiem duże nadzieje.

I właśnie m.in. po to, by móc szlifować nowe diamenty, popularny "Kaliniak" wyruszył do Zakopanego. Wraz z nim ok. 70 innych zawodników sportów walki z całej Polski (na liście obecności nie brak wojowników znanych z występów w federacji KSW, ACB czy Cage Warriors).

— Obóz zaczęliśmy od treningu technik parterowych. Walką w stójce zazwyczaj zajmujemy się wieczorem. Stale korzystamy też z ukształtowania terenu, więc codziennie biegamy kilka kilometrów po górach — mówi Tomasz Kalinowski. — Robię co mogę. Muszę wypracować kondycję i siłę, by wejść później mocno we właściwy okres przygotowawczy. A także po to, by złapać znów "bakcyla" na nowe wyzwania — podsumowuje szkoleniowiec Kaliniak Team.

KK

https://m.wm.pl/2018/08/orig/zakopane-486202.jpg

https://m.wm.pl/2017/11/orig/kurier-mragowski-430921.jpg

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5