Górscy mistrzowie dwóch kółek opanują Mrągowo

2018-07-15 12:00:00 (ost. akt: 2018-07-13 12:31:26)

Autor zdjęcia: Fot. Marcin Drzyzguła

KOLARSTWO/// Już 20 lipca uwaga wszystkich miłośników kolarstwa górskiego skupi się na Mrągowie. Wszystko za sprawą trzydniowych mistrzostw Polski MTB XCO/XCR.
Walka o krajowe podium po raz pierwszy w historii rozegrana zostanie na terenie stolicy naszego powiatu. Ktoś zapyta: co wspólnego ma kolarstwo górskie z dość "płaskimi" Mazurami? Organizatorzy zapowiadają, że choć brak w pobliżu Tatr, to solidnie przygotowana mrągowska Góra Czterech Wiatrów nie tylko zdoła dostarczyć zawodnikom pięknych widoków, ale i da im wystarczająco w kość. A mistrzowie dwóch kółek zadbają z kolei o to, by 20-22 lipca nie nudzili się i kibice.

— Będzie to impreza dla każdego. Mistrzostwa Polski w olimpijskiej formule XCO (cross country), to wielkie kolarskie święto przyciągające setki zawodników oraz tysiące kibiców z całej Polski. To najważniejsza kolarska impreza w Polsce — przekonują organizatorzy.

— Od 20 lipca, przez trzy dni, do rywalizacji staną kolarze we wszystkich kategoriach wiekowych, od młodzika po kategorię Masters. Przygotowane zostaną także imprezy towarzyszące, m.in. trzydniowa zabawa Strider Cup Mazury MTB połączona z animacjami dla dzieci na torze Strider Zone. Do tego rozbudowana Strefa Expo, testy rowerowe, konkursy i animacje dla kibiców. Inną z imprez towarzyszących będą wyścigi dla amatorów w ramach Milko Mazury MTB oraz mistrzostwa województwa warmińsko-mazurskich dziennikarzy — dodają.

Imprezę uświetni swą obecnością także słynna Maja Włoszczowska. — Zapowiada się świetne widowisko. Przyjeżdżajcie kibicować i ścigać się w zawodach amatorskich. Zabierzcie swoje pociechy i szykujcie się na świetny, kolarski weekend na Mazurach — podsumowuje dwukrotna wicemistrzyni olimpijska, złota medalistka mistrzostw świata, wielokrotna wicemistrzyni i mistrzyni Europy oraz wielokrotna mistrzyni Polski.

Początek imprezy w piątek (20 lipca) o godzinie 9:00.

Kamil Kierzkowski

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5