Fotografie, które ukazały piękno parku
2017-12-07 12:00:00(ost. akt: 2017-12-07 14:17:47)
Prace Waldemara Bzury ukazujące na fotografii Mazurski Park Krajobrazowy zgromadziły grono podziwiających. Nic dziwnego, wszak sam park skrywa naprawdę cudne widoki. Do tego dochodzi instynkt autora i niezwykłe wyczucie piękna.
Wystawę Waldemara Bzury zorganizowały wspólnymi siłami Mazurski Park Krajobrazowy oraz Biblioteka Miejska w Mrągowie. Jej słuszność potwierdza liczne grono odwiedzających. Wystawę można od ubiegłego piątku podziwiać w Centrum Kultury i Turystyki. Podczas wernisażu po raz pierwszy publicznie został zaprezentowany kilkunastominutowy film autorstwa Waldemara Bzury. Film ten, podobnie jak wystawione fotografie, obrazuje piękno parku i podsumowuje czterdzieści lat jego istnienia. — Fotografie są wspaniałe, nic dodać, nic ująć — podsumował pan Wojciech, który sam zajmuje się robieniem zdjęć.
Celem wystawy jest nie tylko prezentacja walorów krajobrazowych, przyrodniczych i kulturowych regionu, ale też fotografie archiwalne. Autorem wszystkich zdjęć jest Waldemar Bzura – wieloletni pracownik parku i znany fotografik przyrody. Jak podkreśla, jego zdjęcia są efektem wiedzy, wytrwałości i pasji.
— Wystawa służy przede wszystkim edukacji i popularyzacji naszej przyrody, parku i działań, które ten park wykonuje — mówi Barbara Szymańska, kierownik Biblioteki Miejskiej w Mrągowie. — Wierzymy, że udało nam się na podstawie tych fotografii ukazać chociaż kawałek z tych czterdziestu lat Mazurskiego Parku Krajobrazowego — mówi Krzysztof Wittbrodt, dyrektor parku.
— Moim wielkim marzeniem było zrobienie filmu i dzisiaj ten film jest. Ale jakby ktoś zgłaszał zastrzeżenia to zostawiam tę formę i będę dalej tylko fotografował — mówił Waldemar Bzura z uśmiechem. Jego prace można oglądać do końca stycznia 2018 roku.
Mazurski Park Krajobrazowy jest największym i najstarszym parkiem na Warmii i Mazurach, położonym w sercu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Zróżnicowany krajobraz, bogactwo świata roślin i zwierząt sprawiają, że każdy znajdzie tu idealne miejsce do odpoczynku i obcowania z przyrodą. Tu znajduje się jezioro Śniardwy oraz Puszcza Piska i rzeka Krutynia, uznana za najpopularniejszy w Europie szlak kajakowy. Tu usytuowany jest także jedyny w naszym województwie rezerwat biosfery.
Infrastruktura turystyczna Parku to ścieżki przyrodnicze i szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 150 km oraz wieże do obserwacji ornitologicznych, ponad dwieście gatunków ptaków występujących na jego terenie. Natomiast Mazurski Park Krajobrazowy od czterdziestu lat chroni ten najcenniejszy fragment Mazur i zachowuje go dla przyszłych pokoleń. Także na fotografiach pana Waldemara.
masz
Czytaj e-wydanie ">kliknij.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez