Strażackie podsumowanie tygodnia w powiecie

2017-10-24 13:49:40 (ost. akt: 2017-10-25 13:55:18)

Autor zdjęcia: Roman Olszyński

Pomiędzy 16 a 22 października na terenie powiatu mrągowskiego strażacy zanotowali trzy pożary, sześć miejscowych zagrożeń oraz aż cztery alarmy fałszywe.
W przeciągu tygodnia w działaniach wzięło udział 30 zastępów straży pożarnej. Łącznie w akcji uczestniczyło 103 strażaków.

16 października
Mikołajki – fałszywy alarm z monitoringu pożarowego obiektu hotelowego,

17 października
Mrągowo – zabezpieczenie nocnego lądowania śmigłowca LPR , który przyleciał po pacjentkę mrągowskiego szpitala

18 października
Mikołajki – fałszywy alarm z monitoringu pożarowego obiektu hotelowego,
Mrągowo – fałszywy alarm z monitoringu pożarowego obiektu hotelowego,
Mrągowo – pożar śmieci i plastikowego śmietnika kontenerowego,

19 października
Stare Sady – alarm fałszywy z monitoringu pożarowego obiektu hotelowego,
Mrągowo – strażacy przy pomocy bosaka strzechowego wyciągnęli kota, który wpadł do niezabezpieczonej studzienki kanalizacji burzowej o głębokości około 5 m. Kota przekazano właścicielowi, a studzienkę zabezpieczono paletą.

20 października
Mrągowo – strażacy na cmentarzu gasili tuję, która zapaliła się od zbyt blisko postawionego znicza.
Mrągowo – strażacy zostali poinformowani, że na parapecie 2 piętra budynku mieszkalnego siedzi mężczyzna i grozi popełnieniem samobójstwa. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ze względu na brak możliwości rozstawienia podnośnika hydraulicznego na miejsce zadysponowano zastęp ze skokochronem z JRG w Piszu. W międzyczasie policjantom udało się nakłonić mężczyznę do zejścia z okna.

21 października
Mrągowo – pożar plastikowych śmieci zgromadzonych przy garażach,
Mrągowo – zachodnia obwodnica miasta – doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i samochody oraz pomogli w udzielaniu pomocy poszkodowanym w zdarzeniu. W wyniku wypadku trzy osoby podróżujące pojazdami zostały przewiezione do szpitala.
Stare Kiełbonki – samochód osobowy uderzył w drzewo, kierująca pojazdem została zabrana na obserwację do szpitala, strażacy zabezpieczyli pojazd oraz miejsce zdarzenia.

22 października
Mojtyny – samochód osobowy wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Kierująca pojazdem została zabrana do szpitala. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku oraz pojazd.

bryg. Jarosław Jakubik

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5