MRÓZ - ARTYSTA wystawa fotografii Mirosława Kleczkowskiego

2017-02-02 21:12:00(ost. akt: 2017-02-02 21:20:42)
Mróz - artysta

Mróz - artysta

Autor zdjęcia: Mirosław Kleczkowski

10 lutego o godz. 18.00 zapraszamy do Galerii Centrum (CKiT w Mrągowie) na wernisaż fotografii Mirosława Kleczkowskiego
„ MRÓZ – ARTYSTA ”

…to kolejna wystawa fotografa, którego dorobek już kłóci się z definicją amatorstwa, ale skromność jeszcze nie pozwala nazywać siebie artystą… Mimo wieloletniego doświadczenia w pracy z aparatem fotograficznym wciąż rozwija swoje umiejętności w Kętrzyńskim Stowarzyszeniu Fotograficzno – Filmowym (KSFF) „FOTO MX”.

W ostatnim czasie fascynuje go fotografia krajobrazowa, zbliżeniowa i makrofotografia. Oprócz tego nadal jego pasją pozostaje ekologia i wędkarstwo. Warto się przekonać jak cierpliwość wędkarza łączy się z wnikliwością obserwacji miłośnika przyrody, a przejście na emeryturę sprzyja rozwijaniu zamiłowań, które wymagają czasu i skupienia.

Mirosław Kleczkowski nie tylko dobrze ten czas wykorzystuje, ale dzieli się nim z nami. Tym razem pragnie pokazać nieznane – albo niedoceniane – oblicze zimy, podzielić się swoim zachwytem nad jej pięknem. Jedno jest pewne: z całą pewnością jego fotografie skłaniają do ciepłego spojrzenia na tę właśnie porę roku.

Autor wystawy stwarza nam niecodzienną okazję zobaczenia zimy w zupełnie innym – nomen omen - świetle: zaskakująco barwną i niewiarygodnie… pomysłową. Po raz kolejny ten właśnie fotograf odsłania przed nami przyrodę w taki sposób, że zdumiewa nas, oczarowuje, ale i zawstydza, że sami jej tak nie widzimy. To dzięki niemu, dzięki zdjęciom, które wykonał, znów – jak w dzieciństwie - będziemy bardziej uważnie patrzeć wokół siebie, skupiać się na dziełach, które tworzy mróz - artysta: obrazach na szybie, rzeźbach z kryształków wody, kroplach zastygłych w biegu…

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z ulotności momentów utrwalonych na fotografii – tym większa zasługa fotografa, który chce się nimi podzielić. Dlatego pozwólmy sobie na tę chwilę skupienia i zachwytu nad światem, który roztaczałby swoje uroki na darmo, gdyby nie wprawne oko artysty-amatora, Mirosława Kleczkowskiego.

CKiT

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5