Spotkanie opłatkowe Polskiego Związku Niewidomych

2016-12-15 17:39:09 (ost. akt: 2016-12-18 23:05:49)

Autor zdjęcia: j.t.

Dziś, 16 grudnia w Mrągowie odbyło się spotkanie opłatkowe członków mrągowskiego koła Polskiego Związku Niewidomych. Członkowie koła i zaproszeni goście spotkali się, by podzielić się opłatkiem i złożyć sobie z głębi serca płynące życzenia.
Uroczystość rozpoczęła się od koncertu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Mrągowie, którzy swoja grą i śpiewem wprowadzili wszystkich obecnych w prawdziwie świąteczny nastrój.

Następnie Lucyna Abramowska, prezes mrągowskiego koła Polskiego Związku Niewidomych, powitała wszystkich obecnych i podziękowała za przybycie. Złożyła wszystkim świąteczne życzenia i poprosiła o zabranie głosu gości.

— Jesteście grupą, która ma problemy z widzeniem, za to macie inny dar w sobie, taki, że potraficie patrzeć sercem. A najważniejsze jest przecież nie to co widzimy na zewnątrz, lecz to co nosimy w naszych sercach — mówił ks. Piotr Mendroch.

Po tym jak wszyscy zaproszeni goście, składając sobie życzenia podzielili się opłatkiem, przystąpiono do wieczerzy. W spotkaniu wzięli też udział seniorzy należący do zespołu Iskierka Nadziei, którzy zaśpiewali kolędy, a wtórowali im wszyscy goście. Ciepła atmosfera towarzyszyła biesiadnikom do końca spotkania.

Mrągowskie koło Polskiego Związku Niewidomych ma już za sobą ponad 50 lat działalności. Na dzisiejszej uroczystości pojawili się m.in. Julian Osiecki, przewodniczący sejmiku woj. warm-maz., Tomasz Witkowicz, wiceburmistrz miasta Mrągowa, Magdalena Lewkowicz, wicestarosta, ks. Wiesław Świdziński, proboszcz parafii św. Wojciecha w Mrągowie, ks. Piotr Mendroch, proboszcz parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Mrągowie oraz Grażyna Kocisz, wiceprezes zarządu Okręgu Warmińsko-Mazurskiego PZN.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5