W Mlekpolu powstanie nowa proszkownia. Zatrudnienie znajdzie 100 osób

2016-12-07 12:00:00 (ost. akt: 2016-12-07 16:46:54)

Autor zdjęcia: Monika Pacek

Przy ZPM Mrągowo powstaje najnowocześniejszy Zakład Produkcji Sproszkowanych Produktów Mleczarskich w Polsce. 6 grudnia 2016 dokonano uroczystego wmurowania kamienia węgielnego. Inwestycja najprawdopodobniej zostanie uruchomiona w połowie 2019 r., a koszt przedsięwzięcia szacowany jest na około 400 mln zł. Zatrudnienie w nowej proszkowni znajdzie najprawdopodobniej 100 osób.
Już ruszyły prace budowlane związane z jedną z największych inwestycji w naszym mieście i jednocześnie województwie. W sąsiedztwie ZPM Mrągowo powstanie nowoczesna fabryka proszków mlecznych. Produkowane będą tam m.in. białka serwatkowe o dużej czystości i produkty z linii baby food.

— ZPM Mrągowo jest największym producentem sera w Polsce. Ze względu na dużą produkcję serowarską w ZPM Mrągowo powstaje duża ilość serwatki. W 2015 wyprodukowano ok.13 tys. ton serwatki w proszku. Ze względu na dużą ilość serwatki płynnej podjęto decyzję o wybudowaniu w Mrągowie, w Warmińsko -Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej - Zakładu Produkcji Sproszkowanych Produktów Mleczarskich — podczas uroczystości mówił Marcin Piwowarczyk, dyrektor Zakładu w Mrągowie. Wykonawcą części budowlanej inwestycji jest firma Budimex SA. Technologie zapewni GEA Polska. Radosław Górski, członek zarządu firmy Budimex zapewnił, że prace się nie opóźnią i budynek zostanie oddany do użytku o czasie, czyli w 2019 roku. Podobne obietnice złożył Piotr Markiewicz, prezes zarządu GEA Polska.

— Już w chwili obecnej zatrudniamy ok. 400 osób. Z chwilą uruchomienia proszkowni, zatrudnionych zostanie stu nowych pracowników. Potrzebne będą osoby dobrze wykwalifikowane, m. in. programiści, informatycy, osoby zajmujące się obsługą i sterowaniem maszyn. Proponujemy stałe i dobrze płatne zatrudnienie, co mam nadzieję przełoży się na to, że specjaliści będą chcieli tu mieszkać i pracować - mówił Marcin Piwowarczyk, dyrektor Zakładu w Mrągowie

W uroczystościach wzięli udział m.in. Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, Artur Henryk Chojecki, wojewoda warmińsko - mazurski, lokalni samorządowcy, członkowie zarządu i rady nadzorczej SM Mlekpol, przedstawiciele firm Budimex i GEA Polska.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5