Podsumowanie tygodnia strażackiego: niebezpiecznie na drogach powiatu

2016-12-06 14:16:15 (ost. akt: 2016-12-06 14:25:46)

Autor zdjęcia: asp. Jan Babynko (KP PSP Mrągowo)

W ubiegłym tygodniu straż pożarna zanotowała 10 zdarzeń, w tym 2 pożary i 8 miejscowych zagrożeń, w likwidacji których brało udział 21 zastępów straży pożarnej w obsadzie 95 strażaków.
28 listopada
• Mrągowo — droga krajowa nr 59 zderzenie samochodu ciężarowego z osobowym, zdarzenie bez osób poszkodowanych. Działania straży polegały na usunięciu z drogi rozlanych płynów eksploatacyjnych i uprzątnięciu drogi z połamanych elementów konstrukcyjnych pojazdów.
• Wyszembork — usunięcie rozlanego oleju napędowego z drogi powiatowej

3 grudnia
• Stare Sady – droga powiatowa, dachowanie samochodu osobowego, którym podróżowały 2 osoby. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku i udzielili pierwszej pomocy do czasu przyjazdu karetki. Na szczęście osoby nie odniosły poważniejszych obrażeń i po przebadaniu pozostały na miejscu.
• Olszewo – wypompowanie wody z zalanej piwnicy budynku mieszkalnego.
• Piecki – droga wojewódzka 610 dachowanie samochodu osobowego, którym podróżował tylko kierowca. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.
• Mikołajki – droga wojewódzka 609 - samochód osobowy wpadł do rowu i uderzył w drzewo. Pojazdem podróżowały 2 osoby z których jedna została przewieziona do szpitala na dalsza obserwację. Strażacy zabezpieczyli i oświetlili miejsce zdarzenia
Wszystkie te zdarzenia były spowodowane nagłym pogorszeniem warunków atmosferycznych i intensywnymi opadami śniegu.

4 grudnia
• Mikołajki – zabezpieczenie imprezy biegowej.
• Mojtyny – pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego.
• Mrągowo – pożar osprzętu silnika w samochodzie osobowym, strażacy ugasili pożar odłączyli akumulator w pojeździe oraz zakręcili zawór w zbiorniku gazu LPG. Samochód po dokładnym sprawdzeniu został przekazany właścicielowi.
• Babięta – droga wojewódzka 601- dachowanie samochodu osobowego. Zdarzenie bez osób poszkodowanych. Strażacy przybyli na miejsce działań oświetlili je oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia i pojazd.
mł. bryg. Jarosław Jakubik
Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5