Podsumowanie tygodnia strażackiego: śmiertelne potrącenie rowerzysty

2016-11-29 10:09:12 (ost. akt: 2016-11-29 10:12:41)

Autor zdjęcia: mł. ogn. Radosław Charabin (KP PSP Mrągowo)

W ubiegłym tygodniu straż pożarna zanotowała 7 zdarzeń, w tym 1 pożar, 5 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy, w likwidacji których brało udział 15 zastępów straży pożarnej w obsadzie 49 strażaków.
24 listopada strażacy gasili pożar dachu i poddasza budynku mieszkalnego w Głodowie w gminie Sorkwity. Na miejsce zadysponowano 3 zastępy z JRG Mrągowo, OSP Sorkwity i Rybno. Strażacy przy pomocy dwóch prądów wody ugasili pożar, a następnie wykonali prace rozbiórkowe konstrukcji dachu oraz sprawdzenia całości obiektu przy pomocy kamery termowizyjnej.

Strażacy JRG Mrągowo i OSP Piecki prowadzili również działania po potrąceniu rowerzysty przez samochód ciężarowy w okolicach Piecek polegające na prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej do czasu przyjazdu na miejsce zdarzenia pogotowia ratunkowego. Niestety przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon mężczyzny. W dalszej części działań strażacy zabezpieczyli teren podczas czynności dochodzeniowych policji.

Strażacy pomagali również Zespołowi Ratownictwa Medycznego w Starych Kiełbonkach, dowozili wodę do studni oraz wypompowywali wodę z zalanej piwnicy w Olszewie.
mł. bryg. Jarosław Jakubik
Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5