Sztafetowe Biegi Przełajowe Szkół Powiatu Mrągowskiego za nami

2016-11-15 10:23:45(ost. akt: 2016-11-15 11:41:06)

Autor zdjęcia: Waldemar

10 listopada 2016 r., w Parku Sikorskiego zostały przeprowadzone Sztafetowe Biegi Przełajowe Szkół Powiatu Mrągowskiego organizowane w ramach obchodów
Święta Niepodległości. Organizatorem zawodów było Centrum Kultury i Turystki w Mrągowie we współpracy z Powiatowym Szkolnym Związkiem Sportowym. W zawodach brały udział szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne z powiatu mrągowskiego.
W konfrontacji dziewcząt szkół podstawowych najlepszą okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej w Nawiadach, przed drużyną Szkoły Podstawowej w Pieckach i drużyną Szkoły Podstawowej w Warpunach. W kategorii chłopców najlepszą sztafetą była reprezentacja Szkoły Podstawowej w Pieckach przed drużyną Szkoły Podstawowej w Sorkwitach i drużyną SMS Baza Mrągowo.

W kategorii szkół gimnazjalnych najlepszą reprezentacją w grupie dziewcząt okazała się ekipa Gimnazjum z Piecek przed drużyną Zespołu Szkół nr 1 w Mrągowie i drugą drużyną z Gimnazjum w Pieckach. W kategorii chłopców najlepszą była sztafeta Gimnazjum z Piecek przed drużyną z Gimnazjum w Warpunach. Trzecie miejsce zdobyli zawodnicy z Zespołu Szkół nr 1 w Mrągowie.

W klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych najlepszą szkołą w grupie kobiet została sztafeta z SMS BAZA Mrągowo. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Zespołu Szkół nr 2, a trzecie miejsce po zaciętej walce wywalczyły zawodniczki Zespołu Szkół Zawodowych w Mrągowie.
W klasyfikacji męskiej na miejscu pierwszym przybiegła drużyna Liceum Ogólnokształcącego przed zawodnikami z Zespołu Szkół nr 2 i reprezentacją Zespołu Szkół Zawodowych.

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy z biegów, a dla najlepszych drużyn w poszczególnych kategoriach zostały wręczone puchary ufundowane przez Burmistrza Miasta Mrągowa oraz Dyrektora CKiT. Drużyny w składach 5 osobowych za zajęcie miejsc od pierwszego do trzeciego zostały uhonorowane medalami. Na wszystkich uczestników zawodów czekała gorąca herbata i napoje oraz słodkie bułeczki.

Organizator biegów składa szczególne podziękowania dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Mrągowie (klasa 1j ) za pomoc w przygotowaniu i sprawnej realizacji zawodów.