35. Maraton Pływacki o Puchar Burmistrza Miasta Mrągowo

2016-07-29 13:41:36 (ost. akt: 2016-07-29 19:35:29)

Autor zdjęcia: Joanna Turowska

Dziś (29.07.16) w samo południe odbył się jubileuszowy 35. Maraton Pływacki, nieodmiennie związany z Piknikiem Country w Mrągowie. W zawodach wzięło udział 31 zawodników, w tym 21 mężczyzn i 10 kobiet.
Maraton rozgrywany był w dwóch kat. OPEN kobiet i mężczyzn, a zawodnicy do pokonania mieli dystans 3350 m. Jako pierwszy z czasem 44min 03s do mety dotarł 21-letni Bartłomiej Kubkowski z Giżycka.

— Trochę się denerwuję o Gabrysię, moją dziewczynę. — Mam nadzieję, że wszystko jest w porządku i zaraz dotrze do mety. Trasa jest słabo oznakowana, płynąłem zaraz za łodzią sędziowską, więc nie miałem większych problemów, mam nadzieję, że jakoś sobie poradzi — komentował tuż po zwycięstwie Bartłomiej.

Poradziła sobie świetnie (Gabriela Wójtowicz z Gdańska ), bowiem wśród kobiet była pierwsza na mecie i tym samym wygrała zawody w kat. kobiety OPEN. Zatem to do Gabrysi i Bartka oprócz pucharów i medali trafiły dwie główne nagrody, czyli weekendowe pobyty w dwóch mrągowskich hotelach.

Najmłodszym uczestnikiem zawodów była 15-letnia Zuzanna Ferenc z Suwałk. Natomiast najstarsi zawodnicy to 60-letnia Danuta Gojlik z Elbląga i Edward Kowalski z Warszawy, lat 70. To był czwarty maraton pana Edwarda, który już po przekroczeniu mety chwalił się, że jeden spośród czterech maratonów wygrał.

O godz. 14 odbyło się uroczyste wręczenie nagród i poczęstunek.
• Organizatorem Maratonu jest Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe województwa warmińsko-mazurskiego oddział miejsko-powiatowy w Mrągowie.

Zawodnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5