Zagraniczna przygoda wychowanków MKS Mrągowia Mrągowo

2016-06-19 17:20:25 (ost. akt: 2016-06-20 08:27:30)
Trampkarze wygrali turniej w swojej kategorii wiekowej

Trampkarze wygrali turniej w swojej kategorii wiekowej

Autor zdjęcia: MKS Mrągowia Mrągowo

Trzy grupy młodzieżowe MKS Mrągowii Mrągowo – Orlicy, Młodzicy i Trampkarze wzięli udział międzynarodowym turnieju w Remscheid. Zdobyli bardzo cenne doświadczenie i przeżyli naprawdę ciekawą, międzynarodową przygodę.
Wszystko zaczęło się od podpisania porozumienia pomiędzy Powiatem Mrągowskim, a miastem Remscheid w Niemczech. Podczas wizyty w tym mieście starosty Antoniego Karasia i ówczesnego Przewodniczącego Rady Powiatu, a jednocześnie członka zarządu MKS Mrągowii Jana Łuńskiego, nasz klub został zaproszony na organizowany w maju w Niemczech międzynarodowy turniej.

Nasz klub z przyjemnością skorzystał z tego zaproszenia i 13 maja, 40 zawodników wybrało się do Niemiec z trenerami Karolem Lemechą i Piotrem Osmańskim. Gospodarzem turnieju był klub SG Hackenberg.

Piłkarze zdobyli ogromne doświadczenie i przeżyli wspaniałą przygodę. Łącznie rozegrali kilkanaście spotkań, po raz pierwszy mierząc się z zespołami z Niemiec czy Słowacji. Prócz sportowego aspektu, orlicy i młodzicy i trampkarze korzystali z atrakcji miejscowego Aquaparku, zwiedzali Wuppertal. Dodatkowo trampkarze obejrzeli spotkanie Bundesligi pomiędzy Bayerem Leverkusen, a FC Ingolstadt.

Orlicy odnieśli w turnieju 3 zwycięstwa i jeden remis, doznając także 3 porażek. Z kolei młodzicy wygrali jedno spotkanie i przegrali dwa.

Ogromną niespodziankę sprawili natomiast trampkarze kierowani przez Piotra Osmańskiego, którzy wygrali turniej w swojej kategorii wiekowej.
- Rozpoczęliśmy turniej dwoma zwycięstwami nad drużynami SG Hackenbrg 1 i 3 (2:0 i 1:0) następnie przyszły 4 remisy (0:0) z 1. FC Tatran Presov, VfL Pirna-Copitz 07, PIFA Mumbai 1 i Rheydter Spielverein e.V, co dało nam awans do dalszej rundy. W rundzie finałowej wygraliśmy dwa mecze z SG Hackenberg i Rheydter Spielverein e.V 2 oraz 3 razy zremisowaliśmy 0:0 z Rheydter Spielverein e.V, SC Ayyildiz Remscheid, Tatran Presov. To dało nam 1 miejsce w turnieju bez straty bramki w całym turnieju. Brawo dla całej ekipy – mówi Piotr Osmański.

Ciekawe doświadczenie, ogromna przygoda, piłkarze, trenerzy i władze klubu dziękują Starostwu Powiatowemu w Mrągowie oraz Urzędowi Miejskiemu za pomoc w organizacji wyjazdu!

Wyniki Orlików
Mrągowia – SG Hackenberg 0:3
Mrągowia – VFL Tonisberg 0:0
Mrągowia – FC Reimscheid 1:3
Mrągowia – BV Burscheid 0:1
Mrągowia – SV Jagerhaus – Linde 2:1
Mrągowia – TSV Union Wuppertal 9:0
Mrągowia – 1 FC Tatran Presov 6:3

Wyniki Młodzików
Mrągowia – SG Hackenberg 0:4
Mrągowia – TSV Union Wuppertal 1:0
Mrągowia – Post SV Solingen 0:2

Źródło: MKS Mrągowia Mrągowo


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5