Pobiegnij po Złotą Babę w Dźwierzutach

2016-05-16 15:06:43 (ost. akt: 2016-05-16 20:26:49)

Autor zdjęcia: organizator

Biegać można dla przyjemności i dla nagród. Jeśli zaś uda się połączyć oba efekty bieg może dawać naprawdę wiele satysfakcji. Tym bardziej, że nagrodą jest ręcznie wykonana pruska Baba. O nią będą walczyć biegacze w Dźwierzutach.
— Zapraszamy wszystkich miłośników biegania do wzięcia udziału w I Biegu o Złotą Babę Dźwierzucką — mówi Ewa Dolińska-Baczewska, dyrektor GOK. — W tym roku organizujemy I Festiwal Kultury Słowiańskiej i Pruskiej w Dźwierzutach. Jednym z jego elementów będzie Bieg o Złotą Babę Dźwierzucką. Baba nie jest z czystego złota — wyjaśnia z uśmiechem dyrektor. — Trzyma zaś w rękach złoty kłos będący symbolem zaczerpniętym z herbu gminy i złoty liść dębu, który jest częścią logo festiwalu. Jest na pewno unikatowa i myślę, że wśród innych trofeów biegowych będzie wyglądać niezwykle. Zwłaszcza, że ta przewidziana za pierwsze miejsce ma aż 60 centymetrów.

Trasa biegu liczy 9150 metrów. Prowadzi częściowo po nasypie kolejowym nieczynnej trasy Szczytno-Biskupiec i po drogach szutrowych wśród pięknych lasów i rozlewisk. Jak podkreśla Józef Zdunek ze szczycieńskiego Klubu Biegacza Jurand, który pomaga organizatorom w przygotowaniach, trasa jest piękna i do pokonania dla każdego, choć również wymagająca.

— Mamy zgłoszonych biegaczy z Olsztyna, Biskupca, Kętrzyna, Szczytna i Rozóg. Są również mieszkańcy gminy Dźwierzuty. Zapraszamy wszystkich, którzy lubią biegać, a także chcieliby spędzić rodzinnie i ciekawie pierwszy dzień wakacji w klimacie wczesnego średniowiecza do Dźwierzut. Festiwal ma charakter otwarty, wstęp jest w pełni bezpłatny i każdy znajdzie w nim z pewnością coś ciekawego dla siebie. Od warsztatów starych rzemiosł, po staropruskie gry i przedstawienia teatralne zapewnia organizator imprezy.

Bieg odbędzie się 25 czerwca, w Dźwierzutach. Start o godz. 10. Zapisy i informacje na: superczas.pl. Więcej informacji można uzyskać pod nr telefonu 666 899 428 oraz drogą mailową: naszagmina@op.plCzytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. www #1993955 | 178.43.*.* 16 maj 2016 19:22

    Ktoś chyba nie wie, w jakim powiecie są Dźwierzuty.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5