91 strażaków interweniowało podczas 17 akcji w powiecie

2016-05-09 12:10:29 (ost. akt: 2016-05-09 12:19:25)

Autor zdjęcia: asp. Sebastian Miciński ( KP PSP Mrągowo)

W ubiegłym tygodniu na terenie powiatu mrągowskiego strażacy interweniowali łącznie 17 razy.
Strażacy gasili 2 pożary trzciny w Szestnie i Śniadowie oraz pożary suchej trawy w Mojtynach, Olszewie i Mikołajkach. Zanotowano również pierwszy pożar poszycia w lesie w Nikutowie. Dzięki szybkiemu zgłoszeniu incydentu oraz natychmiastowej akcji strażaków spaleniu uległo tylko około 3 arów poszycia. Odnotowano również 2 pożary na klatce schodowej jednego z budynków mieszkalnych w Mrągowie.

W ubiegłym tygodniu strażacy przeprowadzili działania przy 6 miejscowych zagrożeniach. Dwa razy sprawdzono mieszkania w Mrągowie pod kątem występowania tlenku węgla i ewentualnej nieszczelności instalacji gazowej.

Strażacy interweniowali przy wypadku drogowym na ulicy Kolejowej w Mrągowie, gdzie samochód osobowy wypadł z drogi i uszkodził słup oświetleniowy. W miejscowości Szklarnia strażacy z OSP Piecki uwalniali kota, który zaklinował się pomiędzy ramą, a oknem na poddaszu budynku mieszkalnego.

We wszystkich 17 akcjach na terenie powiatu w ubiegłym tygodniu brało łącznie udział 26 zastępów straży pożarnej w obsadzie 91 strażaków.
mł. bryg. Jarosław Jakubik
Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5