Uderzyła golfem w drzewo. Jej dziecko zabrano śmigłowcem do szpitala

2016-03-14 10:27:21 (ost. akt: 2016-03-14 11:14:38)

Autor zdjęcia: asp. Jan Babynko (KP PSP Mrągowo)

W dniach od 7 do 13 marca Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mrągowie odnotowało 15 zdarzeń.
Strażacy gasili 3 pożary sadzy w przewodzie kominowym w budynkach wielorodzinnych w miejscowości Krzywe oraz Nowe Sady, gdzie na skutek nieszczelności przewodu kominowego pożar rozprzestrzenił się na strop. Na szczęście doszło tylko do niewielkiego nadpalenia stropu w dwóch mieszkaniach sąsiadujących z przewodem kominowym. Strażacy interweniowali również przy pożarze samochodu w Mrągowie, sterty szmat w Inulcu oraz suchego pnia drzewa w Woźnicach.

Niestety zanotowano również pierwszy w tym roku pożar suchej trawy na nieużytkach w okolicach Polskiej Wsi. Spaleniu uległo około 5 ha trawy, a pożar zagrażał terenom leśnym.

Strażacy interweniowali przy 6 miejscowych zagrożeniach. Sprawdzali zadymienie w budynku mieszkalnym w Krutyni, usuwali 2 plamy substancji ropopochodnych po kolizji w Mrągowie i na drodze nr 59 w okolicach Wierzbowa.

Dwie interwencje dotyczyły wypadków drogowych.
7 marca w okolicach miejscowości Zyndaki gm. Sorkwity samochód osobowy Ford Fiesta uderzył w drzewo. W wyniku zderzenia poszkodowana została kierująca pojazdem kobieta. Strażacy udzielili jej pierwszej pomocy, a następnie przekazali przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Zabezpieczono i oznakowano miejsce zdarzenia, odłączono akumulator.

13 marca w okolicach miejscowości Szklarnia gm. Piecki samochód osobowy VW Golf, którym jechała kobieta z dwójką dzieci uderzył w drzewo. Osoby same opuściły pojazd przed przyjazdem służb ratowniczych. Strażacy przybyli na miejsce zdarzenia jako pierwsi udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym, którzy uskarżali się na bóle klatki piersiowej, brzucha i głowy. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz po przebadaniu zadecydował o przetransportowaniu jednego dziecka śmigłowcem LPR do szpitala w Olsztynie, a dwóch pozostałych uczestników wypadku do szpitala w Biskupcu. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, odłączyli akumulator, zakręcili zawór zbiornika gazu LPG oraz zabezpieczyli miejsce lądowania śmigłowca.

We wszystkich działaniach w ubiegłym tygodniu brały łącznie udział 33 zastępy straży pożarnej w obsadzie 127 strażaków.
mł. bryg. Jarosław Jakubik
Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5