Strażacy podsumowują tydzień: niebezpieczny wypadek w Zgonie

2016-03-07 14:01:35 (ost. akt: 2016-03-07 14:08:25)

Autor zdjęcia: kpt. Mariusz Kozakiewicz (KP PSP Mrągowo)

W dniach od 29 lutego do 6 marca Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mrągowie odnotowało 10 zdarzeń.
Strażacy gasili pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku wielorodzinnego w miejscowości Lelek, prowadzili działania po potrąceniu pieszego na ulicy Wojska Polskiego, usuwali plamę substancji ropopochodnej na rondzie ulicy Olsztyńskiej w Mrągowie, dostarczali wodę do studni oraz zabezpieczali miejsce po zawaleniu się ściany pustostanu w Mikołajkach.

Zanotowano również 3 zdarzenia związane z prawdopodobieństwem zatrucia tlenkiem węgla w mieszkaniach. Strażacy interweniowali w Mikołajkach, gdzie z objawami zatrucia do szpitala zostały przewiezione dwie nastolatki w tym jedna nieprzytomna. W Mrągowie, gdzie z podejrzeniem zatrucia został do szpitala przewieziony mężczyzna. W obydwu przypadkach osoby te przebywały w łazienkach wyposażonych w piecyki gazowe z otwartą komorą spalania, a mieszkania nie były wyposażone w czujniki tlenku węgla.

Trzeci wypadek miał miejsce w Marcinkowie, gdzie prawdopodobnie w wyniku nieprawidłowego podłączenia pieca do przewodu kominowego czad wydostawał się wnętrza obiektu. W tym przypadku poszkodowany mężczyzna również został przewieziony na dalszą obserwację do szpitala. Co prawda sprzęt pomiarowy z którym przyjechali strażacy nie potwierdził obecności tlenku węgla, ale we wszystkich przypadkach przed przyjazdem straży były pootwierane okna. Jednak objawy wskazywały na możliwość zatrucia tlenkiem węgla.

5 marca strażacy zostali poinformowani o wypadku drogowym w miejscowości Zgon na drodze krajowej nr 58. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że czołowo zderzyły się 2 samochody osobowe, którymi podróżowali tylko kierowcy. Strażacy przy pomocy sprzętu hydraulicznego otworzyli drzwi, odcięli dach i podnieśli kolumnę kierownicy w samochodzie Volkswagen Polo, a następnie wydobyli nieprzytomnego kierowcę na nosze i przekazali ratownikom medycznym. Kierowca drugiego samochodu również został uwolniony z rozbitego pojazdu i przekazany ratownikom medycznym. Strażacy oświetlili teren zdarzenia, a po czynnościach dochodzeniowych policji uprzątnęli jezdnię. W działaniach brały udział zastępy JRG Mrągowo, JRG Pisz, OSP Krutyń, Ruciane Nida, Ukta, 2 karetki pogotowia i 2 patrole policji.

We wszystkich działaniach w ubiegłym tygodniu brało łącznie udział 19 zastępów straży pożarnej w obsadzie 80 strażaków.
mł. bryg. Jarosław Jakubik
Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5