Tydzień strażacki: pożary i wypadki samochodowe

2015-12-21 10:32:29 (ost. akt: 2015-12-21 10:40:51)

Autor zdjęcia: fot. mł. asp. Sebastain Miciński

W ostatnim tygodniu od 14 do 20 grudnia straż pożarna w Mrągowie odnotowała 10 zdarzeń w likwidacji których brało udział 20 zastępów w obsadzie 79 strażaków.
Strażacy gasili dwa pożary sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego w Nowych Bagienicach oraz śmietnika w Mrągowie.

Zanotowano również 8 miejscowych zagrożeń. Strażacy 2 razy zabezpieczali działania prowadzone przez policję, wyciągali karetkę pogotowia, która ugrzęzła w błocie oraz dowozili wodę do jednego z gospodarstw na terenie gminy Mrągowo. Usuwali również uszkodzone drzewo z cmentarza w Nawiadach.

Nie obyło się bez interwencji na drogach powiatu. 17 grudnia straż została poinformowana o uderzeniu busa w drzewo na drodze nr 58 w okolicach miejscowości Zgon, którym podróżowało 9 osób. Na miejsce natychmiast wysłano zastępy straży pożarnej, zespoły ratownictwa medycznego i policję, które po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdziły, że samochód Volkswagen T4 na łuku drogi zjechał do rowu, przejeżdżając pod słupem energetycznym otarł się o niego i zatrzymał się na drzewie rosnącym w odległości kilku metrów od drogi na terenie trzcin pobliskiego jeziora. Z 9 osób podróżujących pojazdem dwie wymagały pomocy medycznej i zostały przewiezione do szpitala, pozostałym 7 osobom strażacy zabezpieczyli komfort termiczny do czasu przyjazdu pojazdu zastępczego.

18 grudnia strażacy interweniowali przy wypadku na drodze nr 59 w okolicach miejscowości Sądry. Samochód osobowy Volkswagen Polo zjechał do przydrożnego rowu i przewrócił się na bok. Samochodem podróżowała jedna osoba, która opuściła pojazd przed przybyciem służb ratunkowych. Po przebadaniu przez ratownika medycznego pozostała na miejscu zdarzenia. Strażacy zabezpieczyli i oświetlili miejsce zdarzenia oraz uprzątnęli jezdnię z pozostałości powypadkowych.
20 grudnia na ulicy Przemysłowej usuwali konar drzewa, na który najechał samochód osobowy.


mł. bryg. Jarosław Jakubik
Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5