Wypadki, pożar, poszukiwanie zaginionego. Tydzień straży pożarnej

2015-10-12 11:38:12 (ost. akt: 2015-10-12 11:55:37)

Autor zdjęcia: asp. Jan Babynko

W tygodniu od 5 do 11 października na terenie powiatu mrągowskiego straż pożarna odnotowała 9 zdarzeń. Strażacy interweniowali przy pożarze w Szestnie, pomagali policji poszukiwać zaginionego, zabezpieczali lądowanie śmigłowca LPR oraz prowadzili działania przy wypadkach samochodowych.
Strażacy gasili tylko jeden pożar podłogi i sufitu w pustostanie budynku mieszkalnego w Szestnie, brali również udział w likwidacji 7 miejscowych zagrożeń. Ratownicy 2 razy pomagali policji w poszukiwaniach zaginionego mężczyzny na terenie gminy Piecki oraz w zabezpieczeniu lądowania śmigłowca LPR w Olszewie. Usuwali powalone drzewo na promenadzie jeziora Czos w Mrągowie oraz plamę oleju z drogi nr 59 w okolicach miejscowości Mojtyny. Strażacy 3 razy prowadzili działania przy wypadkach na drogach powiatu.

9 października w okolicach miejscowości Brejdyny doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Strażacy zabezpieczyli i oznakowali miejsce zdarzenia. Podobnie postąpili w przypadku zdarzenia na obwodnicy Mrągowa, gdzie również zderzyły się 2 samochody. W obu przypadkach nie było osób poszkodowanych, jednak konieczne było zabezpieczenie pojazdów poprzez odłączenie akumulatorów, zakręcenie zaworów zbiorników gazu LPG oraz zabezpieczenie przy pomocy sorbentów i uprzątnięcie około 60 m2 jezdni na której znajdowały się rozlane płyny eksploatacyjne oraz olej silnikowy.

10 października po godzinie 22 strażacy z JRG Mrągowo, OSP Warpuny, Zespól Ratownictwa Medycznego i Policja interweniowali przy wypadku w miejscowości Surmówka. W tym przypadku kierujący motorem uderzył w przydrożne drzewo. Nieprzytomny został zabrany do szpitala. Strażacy zabezpieczyli i oświetlili teren działań ratowniczych, jak i dochodzeniowych prowadzonych przez policję.

Łącznie w działaniach w ubiegłym tygodniu uczestniczyło 18 zastępów straży pożarnych w składzie 72 strażaków.

mł. bryg. Jarosław Jakubik

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5