Wczoraj w Szestnie mieszkańcy bawili się na Festynie

2015-09-26 21:31:41 (ost. akt: 2015-09-27 09:09:20)

Autor zdjęcia: Joanna Turowska

W sobotę 26 września ok. godziny 15 w Szestnie rozpoczęła się Biesiada Rycerska. Przygotowali ją wspólnie mieszkańcy wraz z Bractwem Rycerskim Rota Zaciężna Strażnicy Sensburg z Mrągowa i Zespołem Szkół w Szestnie.
Uroczystość rozpoczęła się jak zwykle powitaniem gości, którzy następnie wspólnie udali się, by obejrzeć ruiny zamku i wysłuchać jego historii. Mieszkańcy popisali się wspaniałymi wypiekami, ciasta były wyśmienite! Można było także skosztować ciepłej grochówki, chleba ze smalcem, kiełbasek z ogniska. Szkoła w Szestnie przygotowała stoiska dla najmłodszych, które oblegane były przez całe rodziny, lepiące wspólnie z masy solnej: wazoniki, kubeczki, różnego typu plastusie, wszystko wedle własnej wyobraźni. Inni farbami mogli namalować tarcze rycerskie. Były także konkurencje sportowe, walki rycerskie, konkursy z nagrodami, dziewczęta z Zespołu Szkół w Szestnie zaprezentowały taniec średniowieczny. Wszyscy radośnie bawili się do wieczora!

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5