Zuzanna Matysiak trzykrotnie stanęła na podium na MPJ w Bydgoszczy

2015-08-13 12:00:00(ost. akt: 2015-08-13 12:43:00)

Autor zdjęcia: Hanna Filipczak

9 września zakończyły się w Bydgoszczy Mistrzostwa Polski Juniorów.Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. ,,Bazę’’ Mrągowo reprezentowało 5 zawodników, którzy przywieźli z Bydgoszczy 4 medale: 1 złoty, 2 srebrne, 1 brązowy. Trzy medale wszystkich kolorów wywalczyła Zuzanna Matysiak startując w K-1 500m, K-1 200m i K-1 – 5km.
Ogromny sukces tej zawodniczki to pierwsze miejsce w jedynce na 500m, gdzie w pięknym stylu przepłynęła dystans nie dając szans rywalkom. Z kolei na 200m musiała uznać wyższość swojej koleżanki kadrowej Katarzyny Kołodziejczyk, z którą przegrała o 0,2 s.
Dystans 5 km po zaciętej walce nie tylko z rywalkami, ale także z olbrzymim upałem ukończyła na 3 pozycji.

W Mistrzostwach Polski Juniorów startowali także nasi dwaj panowie Aleksander Kargetta i Szymon Jankowski, płynąc na dwójce na 200m, 1000m i 5 km.
I choć nie przepłynęli na medalowej pozycji to ich postawa, zaangażowanie i walka do końca jest godna podziwu.
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to srebrny medal naszych młodszych zawodników Darii Dobrzynieckiej i Zuzanny Matysiak, które startując na K-2 500m zajęły 2 miejsce.
Osiągnięcia, wyniki i postawa zawodników bardzo cieszy.
Jak to zwykle bywa jest mały niedosyt, trzeba wyciągnąć wnioski by w przyszłym sezonie było jeszcze lepiej.