Mrągowianin na podium w Grunwaldzie

2015-07-28 13:03:28 (ost. akt: 2015-07-29 15:21:41)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: archiwum KM

Dariusz Żyłkowski zaprezentował niezwykłą formę, oraz wolę walki i udowodnił, że jest jednym z najlepiej walczących seniorów na polach Grunwaldu, zajął tam III miejsce w Grunwaldzkim Turnieju Bojowym Seniorów.
Każdego roku w połowie lipca na polach Grunwaldu dochodzi do rekonstrukcji największej bitwy w dziejach średniowiecznej Polski. By wziąć w niej udział i stanąć po stronie Rycerstwa Zakonu Krzyżackiego lub połączonych sił polsko – litewskich ponad 3000 rekonstruktorów zjechało się z całej Europy – łącznie z dwunastu krajów. W samej inscenizacji bitwy wzięło udział ponad 1200 osób. W takim wydarzeniu nie mogło zabraknąć miłośników tamtych dziejów z Bractwa Rycerskiego Roty Zaciężnej Strażnicy Sensburg z Mrągowa, którzy stanęli po stronie Wielkiego Mistrza. Niespodzianki jednak w tym roku nie było i tak jak w latach poprzednich, wojska krzyżackie zostały pokonane.
Jednak Dni Grunwaldu, to nie tylko odtwarzanie dziejów dawnych przedstawiających życie obozowe, zabawy, tańce, jedzenie. Grunwald to również szereg turniejów sportowych walk rycerskich, których stawką jest tytuł Mistrza Polski. Porażka w bitwie nie wpłynęła na morale mrągowianina Dariusza Żyłkowskiego. Wymieniony zaprezentował niezwykłą formę, oraz wolę walki i udowodnił, że jest jednym z najlepiej walczących seniorów na przedmiotowej imprezie, zajmując III miejsce w Grunwaldzkim Turnieju Bojowym Seniorów. Należy dodać, że Dariusz Żyłkowski bierze również udział w regularnych sportowych walkach rycerskich, które odbywają się w ramach Rycerskiej Ligi Turniejowej Grunwaldzkiej Akademii Miecza.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5