Strażacy podsumowują tydzień - poszukiwania, wypadki, pożary

2015-07-13 14:03:04(ost. akt: 2015-07-13 14:34:26)

Autor zdjęcia: SP

Miniony tydzień na terenie powiatu mrągowskiego obfitował w różne zdarzenia przy likwidacji których uczestniczyli strażacy państwowej i ochotniczych straży pożarnych.
Odnotowano 19 zdarzeń, z czego 6 stanowiły interwencje przy wypadkach drogowych: w Kosewie , Rydwągach, Pieckach, Mrągowie, Zgonie i Mierzejewie. Do najgroźniejszego zdarzenia doszło 11 lipca około godziny 12 w Pieckach, gdzie samochód osobowy Audi uderzył w bok ciągnika siodłowego i naczepę przewożącą 26 ton benzyny i oleju napędowego. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. W wyniku uderzenia doszło do uszkodzenia osi jezdnych naczepy, co uniemożliwiło jej dalszą jazdę. Na szczęście nie doszło do rozszczelnienia cysterny i wycieku substancji ropopochodnych. Zabezpieczono przepompowywanie benzyny i oleju do drugiej cysterny oraz uprzątnięto jezdnię z elementów konstrukcyjnych pojazdów.

W ostatnim czasie strażacy na prośbę policji wypompowywali wodę, prowadzili poszukiwania zaginionej osoby w Tałtach oraz usunęli rozlewisko oleju silnikowego na jednym z parkingów. Pomogli także Kawce, która wpadła do przewodu wentylacyjnego i nie mogła wydostać się o własnych siłach. Strażacy zdjęli kratkę wentylacyjną w mieszkaniu, wydobyli ptaka i wypuścili go na wolność.

Odnotowano również 2 pożary: pożar torfu w lesie na powierzchni około 10 arów w Grabowie oraz pryzmy obornika w Nawiadach. Odnotowano 5 fałszywych alarmów w dobrej wierze, gdzie osoby zgłaszające widziały zadymienie lub inne zagrożenie, które w momencie przybycia zastępu straży nie znajdowało potwierdzenia.
Łącznie w działaniach w ubiegłym tygodniu uczestniczyło 25 zastępów straży pożarnych w składzie 101 osób.
mł. bryg. Jarosław Jakubik

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mati #1775964 | 178.43.*.* 14 lip 2015 21:17

  A co z wypadkiem w mikolajkach na przejściu dla pieszych przy biedronce ,.?cisza jak po burzy, miejsce bez oświetlenia ,bardzo niebezpieczne ,strach przechodzić ,otwórzcie oczy

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. nadkomisarz #1775221 | 178.43.*.* 13 lip 2015 22:11

  szanowny brygadierze! a wypadek na przejściu dla pieszych w okolicach biedronki w piątek 10 lipca w mikołajkach? Przemilczany bo co? Jak u serowików pod dywan może się uda?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5