"Starosta tu koła sobie nie urwie", ale mieszkańcy tak

2015-06-03 09:30:00(ost. akt: 2015-06-03 10:49:39)
Mieszkańcy Zyndak i Warpun z niepokojem obserwują przejeżdżające ich drogą samochody

Mieszkańcy Zyndak i Warpun z niepokojem obserwują przejeżdżające ich drogą samochody

Autor zdjęcia: Ewa Dolińska-Baczewska

– Wpadamy w dziury, niszczymy samochody, ale póki co, dzięki Bogu nic poważniejszego się nie stało – mówi radny z Warpun Tadeusz Gorzki. – Tylko jak stanie się jakieś nieszczęście, jak ktoś zginie, to dopiero będzie szukanie winnych. A ta droga naprawdę jest bardzo niebezpieczna.
Droga z Polskiej Wsi do Warpun, przez Gizewo jest piękna i malownicza. Jak większość dróg na naszych kochanych Mazurach. Jest jednak coś, co wyróżnia ją szczególnie. Niebezpieczne, kilkunasto i kilkudziesięciocentymetrowe wyrwy w skrajni jezdni. Wyrwy, które na razie niszczą jedynie samochodowe zawieszenia. Mieszkańcy, którzy korzystają z tej drogi na co dzień, obawiają się jednak o swoje bezpieczeństwo.

— Zaczyna się sezon. My znamy tę drogę, staramy się zwalniać w co bardziej niebezpiecznych miejscach, ale jak przyjadą turyści? — zastanawia się Tadeusz Gorzki. — O nieszczęście może być naprawdę nie trudno.

Kilkaset podpisów na petycji do Zarządu
Dlatego postanowili działać. Wraz z mieszkańcami sąsiadujących wsi zbierali podpisy na petycji do Zarządu Powiatu, w której proszą o naprawę zrujnowanej drogi.

– Tylko w Warpunach zebraliśmy ponad 140 podpisów. Wielu z naszych mieszkańców jeździ do Mrągowa do pracy, na zakupy. I po prostu się boją. W poprzedniej kadencji odcinek 2200 metrów został poprawiony. Tam wygląda to przyzwoicie, droga jest równa i nie ma tych strasznych wyrw. Ale pozostała część trasy jest w opłakanym stanie.

Idziemy wzdłuż połatanego, jak stary waciak asfaltu w środku wsi. To z pewnością coś, co odwiedzający nas turyści zapamiętają, zaraz po smaku mazurskich wędzonych ryb, na długo.

Pod sklepem spotykamy mieszkańców. Pytamy o petycję. Oni są już chyba pogodzeni z taką sytuacją. – Podpisaliśmy, panie – słyszymy. – Tylko, co to da? Jakby sobie starosta tu koło urwał, to by zaraz coś zrobili, a tak? My napisaliśmy, a oni kartkę wezmą, wyrzucą i tyle.

• Co na to starosta Antoni Karaś? Czytaj w dzisiejszym wydaniu Kuriera Mrągowskiego

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Dolińska-Baczewska

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. zauroczony władzami powiatu #1747988 | 83.9.*.* 5 cze 2015 06:23

  Na kwiaty władza wydala kuuupe kasy o to co tam droga

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. xyz #1747435 | 83.9.*.* 4 cze 2015 08:14

  A po co Karas ma przejmować się ludzmi jak bierze wynagrodzenie i jeszcze emeryture zyc i nie umierać a my ludzie biede klepiemy za 1200zl a jeszcze zreby cos robil własne interesy zalatwia

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. mix #1747387 | 79.162.*.* 3 cze 2015 23:28

  pozostaje nadzieja na to,że wybory samorządowe będą szybciej niż nam się wydaje i będzie można powiedzieć -tym panom już dziękujemy!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 4. Ruda #1747361 | 79.162.*.* 3 cze 2015 22:11

  Uczęszczam tą drogą codziennie jest po prostu masakra.Pan starosta nic nie robi to tak jak podobnie wójt-najlepiej pomościk nowy zrobić za kolosalne pieniądze to jest najważniejsze.Czekać na kolejną tragedię,wtedy może oczy otworzą.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 5. big #1747152 | 31.61.*.* 3 cze 2015 16:10

  heh tak słynny "pan" Antoni .. nasrać i na kotka złożyć .. dopchał się do władzy i po za tym że kasę trzepie nic innego nie robi to samo co i wójt .

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (9)
2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5