Pod żaglami walczyć będą o puchar burmistrza

2015-04-20 13:44:31 (ost. akt: 2015-04-20 14:02:33)
Rywalizacja podczas Pucharu Burmistrza Mrągowo rozegra się w klasach: OPTIMIST „B” i „C” (dziewczęta i chłopcy), l’Equipe, Techno293

Rywalizacja podczas Pucharu Burmistrza Mrągowo rozegra się w klasach: OPTIMIST „B” i „C” (dziewczęta i chłopcy), l’Equipe, Techno293

Autor zdjęcia: Ewa Dolińska-Baczewska

W weekend 2 i 3 maja na Jeziorze Czos odbędą się regaty o Puchar Burmistrza Mrągowo. Rywalizacja rozegra się w klasach: OPTIMIST „B” i „C” (dziewczęta i chłopcy), l’Equipe, Techno293.
Majowe regaty o Puchar Burmistrza Mrągowo zainaugurują żeglarski sezon na Jeziorze Czos. W rywalizacji pod żaglami zmierzą się zawodnicy trzech klas: OPTIMIST, l’Equipe i Techno293. Port regat, siedziba Komisji Sędziowskiej i organizatora mieścić się będą w budynku „Bazy” przy ul. Nadbrzeżnej 4 w Mrągowie. Organizatorami PBM są: Klub Sportowy „Baza Mrągowo”, ZOS „Baza” w Mrągowie oraz rodzice zawodników Zespołu Oświatowo-Sportowego „Baza” w Mrągowie. Regaty zostaną rozegrane zgodnie z Przepisami Regatowymi Żeglarstwa ISAF 2012- 2016 (l’Equipe, Techno293, OPT gr. B), przepisami uproszczonymi – kl. Optimist gr. „C” oraz instrukcją żeglugi.

— W regatach mogą wziąć udział zawodnicy posiadający sportowe badania lekarskie lub oświadczenie rodziców o stanie zdrowia dziecka zezwalającym na udział w zawodach oraz o przyjęciu pełnej odpowiedzialności za wszelkie konsekwencje z tym związane — mówi Agnieszka Stefańska, sędzia główny zawodów. — Zgłoszenia imienne przyjmowane będą 2 maja w godz. 8.00-9.30 w siedzibie Komisji Sędziowskiej. Start do pierwszego wyścigu pierwszej klasy jachtów zaplanowaliśmy o godz. 11.00. Uroczyste zakończenie imprezy odbędzie się nad wodą 3 maja o godz. 15.00. Zdobywcy pierwszych 3 miejsc w każdej klasie i konkurencji otrzymają puchary. Wręczone będą także nagrody rzeczowe, dyplomy uczestnictwa i upominki. Wpisowe do regat wynosi 20 zł.

• 2 maja odbędzie się także grill oraz szereg zabaw i konkursów z nagrodami zarówno dla uczestników jak i kibiców.
W innych sprawach dot. regat kontakt trenerzy: Zbigniew Olszewski, Wojciech Jaszczur-Nowicki, Dorota Michalczyk oraz Agnieszka Stefańska- sędzia główny regat. Z ramienia Klubu Sportowego „Baza Mrągowo” – Dariusz Knorps tel.: 603952682.
ed-b
Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Dolińska-Baczewska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5