Poznaliśmy laureatów strażackich konkursów

2015-04-13 14:02:11(ost. akt: 2015-04-13 14:41:35)

Autor zdjęcia: Paweł Krasowski

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mrągowie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych odpowiadali na pytania między innymi z zakresu ochrony przeciwpożarowej. W Komendzie podsumowano także powiatowe eliminacje plastycznego konkursu "Zapobiegajmy pożarom".
W powiatowych eliminacjach uczestniczyli zwycięzcy etapów gminnych. Turniej podzielony był na kategorie wiekowe: szkoły podstawowe i gimnazja. Uczniowie musieli odpowiedzieć na szereg pytań. Liczył się czas i ilość poprawnych odpowiedzi. Najlepsi zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego.
Celem turnieju jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznawania tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej.


I grupa – uczniowie szkół podstawowych
1. Natalia Kaczmarczyk (Szkoła Podstawowa w Starych Kiełbonkach)
2. Kacper Kondracki (Zespół Szkół w Szestnie)
3. Patrycja Zawalich (Szkoła Podstawowa w Choszczewie)


II grupa – uczniowie szkół gimnazjalnych
1. Magdalena Waszkiewicz (Zespół Szkół w Pieckach Gimnazjum w Pieckach)
2. Patryk Herbich (Zespół Szkół w Szestnie)
3. Martyna Ciżman (Zespół Szkół w Zyndakach)
Wyniki eliminacji powiatowych:

Nagrody na konkurs ufundował Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Mrągowie i Starostwo Powiatowe w Mrągowie. Eliminacje wojewódzkie XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież zapobiega pożarom” zostaną przeprowadzone 29 kwietnia w Orzyszu. Powiat mrągowski reprezentują zwycięzcy grup.

W Komendzie mrągowskiej Straży Pożarnej podsumowano także powiatowe eliminacje plastycznego konkursu "Zapobiegajmy pożarom". Po dokonaniu oceny 45 prac postanowiło wyróżnić i zakwalifikować do konkursu wojewódzkiego nadesłane prace niżej wymienionych osób:


Prace konkursowe oceniła także komisja wojewódzka, która wytypowała prace do do eliminacji krajowych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego. Autorami wybranych prac są: Michaela Rudnik, Michał Wasilewski i Zuzanna Cesarek.
Osoby wyróżnione przez komisję wojewódzką: Krzysztof Osnowski i Mariusz Prusaczyk.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Dolińska-Baczewska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. rodzic #1717180 | 83.9.*.* 19 kwi 2015 20:51

    TO pytanie do organizatorów: Czemu wszystkie dzieci z listy nie zostały zaproszone na wręczenie nagród? ??

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5