Przedszkolaki z wizytą w mrągowskiej komendzie policji

2024-05-10 08:00:00(ost. akt: 2024-05-09 16:26:50)

Autor zdjęcia: KPP Mrągowo

Ach cóż to było za spotkanie! Grupa przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola „Kubuś” w Mrągowie w ramach projektu „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – Otwarte Jednostki Policji” odwiedziła policjantów w mrągowskiej komendzie policji. Nie brakowało uśmiechu oraz pozytywnej energii, co było miłym akcentem codziennej pracy.
We wtorek, 7 maja, punktualnie o godz. 9:30 do mrągowskiej komendy policji stawiła się grupa osób. Osób bardzo pozytywnych i jakże mile widzianych. Przedszkolaki z Przedszkola „Kubuś” w Mrągowie postanowili odwiedzić mrągowskich policjantów i poobserwować ich pracę.

Dzieci miały okazję osobiście poznać I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie podinsp. Andrzeja Andraczka oraz zadać nurtujące ich pytania, na które uzyskały rzeczowe odpowiedzi. Kolejnym punktem zwiedzania było stanowisko dowodzenia oficera dyżurnego oraz poznanie najważniejszych osób w komendzie, jakimi są naczelnicy, kierownicy oraz "przybili piątki" dzielnicowym. Najmłodsi zwiedzili również salę odpraw, gdzie zostały im wyświetlone edukacyjne bajki. Na koniec przedszkolaki miały okazję obejrzeć policyjne cele oraz zasiąść w policyjnym radiowozie.

- Całej wizycie towarzyszyło bardzo dużo pozytywnej energii, za co dziękujemy, bo „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” - podsumowuje mł. asp. Paulina Karo, oficer prasowy KPP Mrągowo.

Źródło: KPP Mrągowo

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5