Ostatni dzwonek dla biegaczy. Wystartuj ze swoim czworonożnym przyjacielem

2024-05-09 07:47:00(ost. akt: 2024-05-09 08:37:07)

Autor zdjęcia: OSP Krutyń

OSP Krutyń zaprasza w najbliższą niedzielę, 12 maja, na dogtrekking, czyli "VII Krutyński Bieg z Wiernym Przyjacielem". Chętni mają czas na zapisy jeszcze tylko do 10 maja.
Czy kiedykolwiek marzyłeś o aktywnym wypoczynku w otoczeniu natury, w towarzystwie swojego ukochanego pupila? Dogtrekking jest właśnie dla Ciebie!

Dogtrekking – co to w ogóle jest?

Dogtrekking to po prostu długi spacer z psem, połączony przez nas z elementami biegu na orientację. Wygrywa ten zespół lub osoba, który dotrze na metę w najkrótszym czasie, pokonując jednocześnie całą trasę wyznaczoną przez organizatorów. Na trasie znajdują się tzw. „punkty kontrolne”, które należy odnaleźć i potwierdzić w sposób określony przez organizatorów. O przebiegu trasy, sposobach zdobywania punktów kontrolnych oraz atrakcjach czekających na drodze do mety organizatorzy poinformują zawodników i zawodniczki podczas tzw. odprawy technicznej.

W dogtrekkingu biorą udział zarówno osoby nastawione na zaciętą rywalizację, jak i te, które liczą na przygodę i rekreacyjne zwiedzanie okolicy. Całej imprezie przyświecają dwa cele: dobra zabawa i zdrowa rywalizacja. Priorytetem jest jednak zawsze dobro psa.

Żeby wziąć udział w dogtrekkingu wystarczą tak naprawdę tylko dobre chęci. Różne dystanse do wyboru – 5 i 15km – umożliwiają start niemal każdej osobie i każdemu psu.

Harmonogram dnia:

Zawodnicy 15 km:

10:00 Rejestracja
10:15 Odprawa techniczna
10:30 Start biegu

Zawodnicy 5 km:

10:30 Rejestracja
10:45 Odprawa techniczna
11:00 Start biegu
13:00 Planowany powrót wszystkich zawodników
13:30 Ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród

Plan dnia może ulec drobnej zmianie w trakcje zawodów

Zapisy na "VII Krutyński Bieg z Wiernym Przyjacielem" kończą się 10 maja! To ostatnia szansa, by dołączyć do tej niezwykłej przygody z psem.

Formularz rejestracyjny znajdziesz tutaj:
ospkrutyn.pl/krutynski-bieg-z-wiernym-przyjacielem/

Jak co roku po biegu organizator OSP Krutyń zaprasza wszystkich na ognisko. Dla każdego uczestnika posiłek jest za darmo – kiełbaska, chlebek, napoje oraz ciepła herbata i kawa.

org.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5