CZYTAM, BO LUBIĘ: Judy I. Lin - "Napar z magii i trucizny"

2024-01-07 09:00:00(ost. akt: 2024-01-07 09:38:56)

Autor zdjęcia: archiwum BM Mrągowo

”[...]Czy może być coś gorszego niż utrata matki? Chyba tylko świadomość, że zginęła z twojej winy... To Ning bezwiednie zaparzyła trującą herbatę, która zabiła matkę, a teraz niebezpieczeństwo grozi również jej siostrze Shu.
Kiedy Ning słyszy o konkursie na wyłonienie największych Shénnóng-shi - mistrzów starożytnej i magicznej sztuki parzenia herbaty - udaje się do stolicy cesarstwa, by wziąć udział w rywalizacji. Jej jedyną szansą na uratowanie siostry może się okazać przysługa, którą zwycięzcy wyświadczy księżniczka.

Otoczona przez zdradzieckich rywali, uwikłana w krwawą politykę dworu i zmuszona do współpracy z tajemniczym, przystojnym chłopakiem Ning wpada w wir groźnych wydarzeń. Czy napar z magii pomoże jej pokonać truciznę?"

Cudowna książka, w której przeplatają się intrygi, kłamstwa, sekrety z rywalizacją, chęcią przetrwania i miłością. Wprowadza nas w tajemniczy i magiczny klimat. Jest to opowieść o magicznych naparach, ale również przemianie głównej bohaterki, która stawia czoła trudnościom, na które ciągle napotyka na swej drodze.

Główna bohaterka Zhang Ning, kreuje postać odważną, która nie waha się przed niebezpieczną misją ratowania i uzdrowienia siostry, a w końcu dochodzi do tego, że dziewczyna ratuje całe cesarstwo. Autorka wprowadza czytelników w klimat wspomnień, opisów herbacianych oraz całe zaplecze roślin zielarskich i leczniczych, których bohaterka używa do swych magicznych naparów.

Książka ciekawa, czyta się ją bardzo przyjemnie, czasami nawet nie można się od niej oderwać. Myślę, że powieść was pochłonie i oczaruje. Ciekawe czy Zhang uratuje siostrę? Czy wygra turniej? Żeby się dowiedzieć trzeba sięgnąć po książkę, a najlepiej przyjść do biblioteki i ją wypożyczyć.

Godna polecenia książka - powieść, którą warto przeczytać.

Książka dostępna jest w Bibliotece Miejskiej w Mrągowie – Oddziale dla Dzieci i Młodzieży. Zapraszamy i zachęcamy do korzystania z naszych zbiorów!

Urszula Śnietka

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5