Gmina Morąg siódma w województwie

2023-11-29 10:59:54(ost. akt: 2023-11-29 11:01:44)

Autor zdjęcia: Archiwum Urząd Miejski w Morągu

Gmina Morąg zajęła VII miejsce w rankingu Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w kategorii miast i gmin za rok szkolny 2022/2023, a Szymon Steć, kierownik Referatu Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Morągu, otrzymał odznaczenie jako wyróżniający się działacz sportowy.
W środę 22 listopada 2023r. w sali plenarnej Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie odbyła się Gala Sportu Szkolnego, podczas której podsumowano współzawodnictwo sportowe w roku szkolnym 2022/2023.

Gala Sportu Szkolnego zbiegła się z obchodami 70-lecia Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego. Różnego rodzaju turnieje, sportowe igrzyska dzieci i młodzieży, festyny, zawody w różnych dyscyplinach to wydarzenia, które odbywają się każdego roku na szczeblu szkolnym, gminnym i wojewódzkim. Corocznie organizowanych jest nawet kilka tysięcy imprez od szczebla ponadpowiatowego w zawodach dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Podczas uroczystości uhonorowano szkoły wszystkich szczebli oraz samorządy lokalne, które osiągnęły najlepsze wyniki sportowe w roku szkolnym. Była to znakomita okazja nagrodzenia najbardziej usportowione środowiska. Wyróżnionych zostało wiele osób zajmujących się sportem w różnych kategoriach. Otrzymane wyróżnienia, puchary, statuetki i dyplomy to bardzo ważny symbol zaangażowania samorządowców, dyrektorów i nauczycieli wychowania fizycznego.
Poziom współzawodnictwa sportowego z roku na rok jest coraz wyższy. Bardzo cieszy fakt, że Gmina Morąg zajęła VII miejsce w rankingu Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w kategorii miast i gmin za rok szkolny 2022/2023. Statuetkę  i podziękowania odebrał Szymon Steć, kierownik Referatu Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Morągu, dodatkowo otrzymał odznaczenie jako wyróżniający się działacz sportowy.
źródło: Urząd Miejski w Morągu

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5