Zadbali o przyrodę i środowisko

2023-05-17 11:38:24(ost. akt: 2023-05-17 11:42:02)

Autor zdjęcia: Archiwum KGW Wielki Dwór

Koło Gospodyń Wiejskich w Wielkim Dworze Super Babki realizowało proekologiczny projekt na rzecz przyrody, środowiska oraz społeczeństwa obywatelskiego.
Pierwsze działanie odbyło się dnia z okazji Światowego Dnia Wody. Wzięły w nim udział dzieci, młodzież oraz dorośli.
- Nie jest nam obojętne w jakim otoczeniu mieszkamy - mówi Milena Falkowska-Hojan, przewodnicząca KGW w Wielkim Dworze. - Sprzątaliśmy teren wokół świetlicy wiejskiej, ustawiliśmy zbiornik na deszczówkę blisko naszych świetlicowych rabatek, a później wspólnie spędziliśmy czas przy pierwszym w tym roku ognisku. Frekwencja przerosła oczekiwania, okazało się, że środowisku lokalnemu brakowało wspólnych spotkań i chętnie włączyło się w podjęcie wspólnych, ekologicznych działań na rzecz środowiska i lokalnej przestrzeni.
Drugie przedsięwzięcie w ramach programu polegało na upiększaniu części przestrzeni publicznej nowymi nasadzeniami kwiatów oraz nasionami roślin sprzyjających dzikim owadom m.in. nasturcji, cynii i aksamitki.
- Kwiaty zostały  posadzone w doniczkach i zdobią teraz parapety świetlicy wiejskiej - dodaje pani Milena. - Działania odbyły się w ramach programu społecznego "W kole natury”.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5