I Turniej Halowej Piłki Nożnej im. Jacka Kucharskiego

2022-11-22 22:03:32(ost. akt: 2022-11-22 22:10:47)

Autor zdjęcia: Archiwum Urząd Miejski w Morągu

W piątek 11 listopada 2022 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Morągu odbył się I Turniej Halowej Piłki Nożnej im. Jacka Kucharskiego. Przed rozgrywkami zapalono znicz na grobie zmarłego Jacka.
Turniej, który rozegrano z udziałem piłkarzy amatorów i miał na celu upamiętnienie zmarłego w 2019r. Jacka Kucharskiego.
Przed turniejem zapalono znicz pamięci na jego grobie. Następnie zawodnicy udali się na halę sportową, gdzie wzięli udział w rozgrywkach sportowych.
Zainteresowanie turniejem było bardzo duże. Ostatecznie do rywalizacji przystąpiło 8 zespołów, które były związane z Jackiem Kucharskim: Przyjaciele Jacka, Elyta, Kodo, AS Bruk, Ged-Invest Zatorze, OSP Jurki, Lechpak, Huragan Morąg Junior.
Zawodnicy byli podzieleni na 2 grupy. W każdej z grup grano systemem „każdy z każdym”. Na boisku nie było taryfy ulgowej. O zwycięstwo zaciekle walczyli zarówno ci młodsi, jak i nieco starsi zawodnicy. Poziom zmagań piłkarskich był bardzo wysoki. Zwycięzcą turnieju okazała się drużyna Ged-Invest Zatorze, która w finale po rzutach karnych pokonała OSP Jurki. Na trzecim stopniu podium stanęła drużyna Elyta.
Na zakończenie wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary. Zostały również przyznane nagrody indywidualne. Królem strzelców został Piotr Kuper – 8 bramek /Zatorze/. Najlepszym zawodnikiem wybrano Krzysztofa Sasina /Zatorze/, a Najlepszym bramkarzem został Hubert Mazurek /Jurki/.
Organizatorem zawodów był Referat Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Morągu.
źródło; Urząd Miejski w Morągu


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5