Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Taekwondo

2022-11-21 09:16:09(ost. akt: 2022-11-21 09:20:36)

Autor zdjęcia: Archiwum MUKS Victoria Morąg

Młodzicy z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Victoria Morąg zdobyli 12 medali: 2 złote, 4 srebrne i 6 brązowych.
W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Taekwondo Olimpijskim w sobotę 5 listopada wystartowała 11-osobowa grupa młodzików z MUKS Victoria Morąg. Był to dla nich najważniejszy turniej w tym roku.


W zawodach pod opieką trenerów Bartosz Małeckiego i Grzegorza Iwańca wystartowali: Lena Galanek, Pola Terpińska, Natalia Kocięda, Iga Bojarin, Natalia Lisatowicz-Filar, Wiktor Cymerman, Maciej Legęza, Maksymilian Kadylak, Szymon Ostrowski, Piotr Szwaracki, Miłosz Dąbrowski.

Rywalizacja rozpoczęła się od dwuboju sprawnościowego, w którym zdobyliśmy 4 medale:
2 miejsce - Pola Terpińska
2 miejsce - Piotr Szwaracki
3 miejsce – Lena Galanek
3 miejsce – Szymon Ostrowski

Konkurencja walk, miała się odbyć zaraz po rozpoczęciu konkurencji sprawnościowych, jednak kłopoty techniczne ze sprzętem spowodowały opóźnienie walk o 2,5 godziny. Nasi zawodnicy pokazali, że przymusowa przerwa nie wpłynęła na ich koncentrację i wolę walki, co udowodnili bezpośrednio na macie. Rewelacyjnie w konkurencji walk spisała się Natalia Kocięda, dla której był to pierwszy start w tak dużych zawodach. Natalka po bardzo ciężkim początku walki, gdzie przegrała pierwszą rundę, zdołała odrobić straty i ostatecznie wygrała dwie kolejne rundy kończąc walkę wynikiem 2:1 w rundach, również w finale pokazała charakter wojowniczki i po ciężkiej i wyrównanej walce przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę, zajmując 1 miejsce! Pięknie zawalczył również Szymon Ostrowski, który nie dał żadnych szans swoim przeciwnikom i pewnie szedł od zwycięstwa do zwycięstwa. Finał w wykonaniu Szymona, to już popis bardzo dobrej taktyki i pewności siebie. Bardzo pewnie wygrał z zawodnikiem gospodarzy, który do końcowych sekund walki przez cały czas atakował. Szymon w znakomitym stylu kontratakował i ostatecznie wygrał walkę 2:0 (wygrywając 2 rundy), zajmując pierwsze miejsce. Na pochwałę zasługują również walki Leny Galanek i Miłosza Dąbrowskiego, którzy dotarli do finału swoich kategorii wagowych, jednak tym razem ich przeciwnicy okazali się lepsi. O dużym pechu mogą mówić Maks Kadylak i Wiktor Cymerman, którzy po dobrych walkach uplasowali się na 5 miejscu.

WYNIKI WALKA SPORTOWA:
1. Natalia Kocięda
1. Szymon Ostrowski
2. Lena Galanek
2. Miłosz Dąbrowski
3. Maciej Legęza
3. Pola Terpińska
3. Natalia Lisatowicz-Filar
3. Iga Bojarin

Bardzo cieszy nas fakt, że nasi zawodnicy pokazali charakter podczas walk, wykazali się niezłomną postawą na macie, co zaowocowało zdobyciem 12 medali. 2 złotych, 4 srebrnych oraz 6 brązowych.
MUKS Victoria Morąg


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5