Uroczyste obchody Święta Niepodległości

2022-11-16 11:06:43(ost. akt: 2022-11-16 11:12:14)

Autor zdjęcia: Archiwum MDK

Uroczyste obchody Święta Niepodległości w Morągu rozpoczęły się w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła uroczystą Mszą świętą w intencji Ojczyzny.
We mszy uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych z burmistrzem Morąga Tadeuszem Sobierajskim na czele, poczty sztandarowe, wojsko oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy miasta i gminy Morąg. Mszy św. przewodniczył ks. kan. Jan Solis, dziekan Dekanatu Morąg.
Przed Mszą św. harcerze z morąskiego Hufca przyczepiali mieszkańcom pamiątkowe kotyliony. Po południu w sali widowiskowo-kinowej Morąskiego Domu Kultury odbył się koncert galowy, podczas którego artyści zaśpiewali najpopularniejsze pieśni patriotyczne oraz największe przeboje z polskich z zagranicznych oper, operetek i musicali.
Koncert finansowany był z budżetu miasta i gminy Morąg.

Z okazji Święta Niepodległości w ratuszowych piwnicach odbyło się otwarcie wystawy „Długa droga do Polski – ludzie, miejsca, dokumenty”.
Przed morąskim ratuszem stanął maszt z biało-czerwoną flagą sfinansowany przez rząd Rzeczypospolitej Polskiej w ramach projektu „Pod biało-czerwoną”.

Organizatorami obchodów 104. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości byli: burmistrz Morąga Tadeusz Sobierajski, proboszcz parafii św. Józefa w Morągu, dowódca 2 Batalionu Zmechanizowanego 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Hetmana Wincentego Gosiewskiego oraz Morąski Dom Kultury.
MDK

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5