Poznali wiele ciekawych historii

2022-08-03 10:17:29(ost. akt: 2022-08-03 10:28:06)

Autor zdjęcia: Archiwum LOT Morąg

VII Rekreacyjny Rajd Rowerowy „Nieznane Miejsca w Gminie Morąg” już za nami. 50 uczestników postanowiło wspólnie odkryć kolejne nieznane miejsca w gminie Morąg. Była to rowerowa wycieczka.
- Chociaż niedziela zapowiadała się dość pochmurnie, my spędziliśmy ją bardzo aktywnie, przemierzając na rowerach malowniczą Gminę Morąg Pogoda nie zapowiadała się optymistycznie jednak do samego końca towarzyszyło nam słońce.
Cieszymy się, że do naszej rajdowej ekipy dołączają coraz to nowe osoby, ale również bardzo miło widzieć nam na każdej wycieczce te same, znajome twarze - tak napisali na stronie Lokalnej Informacji Turystycznej organizatorzy i uczestnicy rowerowej wyprawy.
Rowerzyści pokonali trasę, której przewodził Tomasz Osękowski, około 40 kilometrów. Prowadziła ona między innymi przez takie miejscowości jak: Szymanowo, Nowy Dwór, Dobrocinek, Rolnowo, Chojnik, Kalnik, Królewo. Podczas wędrówki uczestnicy dowiedzieli się wielu ciekawych historii.
- Jesteśmy pod dużym wrażeniem, jak bogatym historycznie i przyrodniczo regionem jest Gmina Morąg - dodają uczestnicy.
Oprócz ciekawych historii czekało na nich wiele innych atrakcji takich jak ognisko z kiełbaskami przygotowane przez panią Annę Erber w Królewie.
Opiekę techniczną i błyskawiczną pomoc przy drobnych awariach roweru sprawował pan Roman Szawłowski, a nad bezpieczeństwem czuwała pani Julita Krasnowska. Rajd finansowany był z budżetu Gminy Morąg.
red
morag@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5