Przedwakacyjne spotkanie z policjantami

2022-06-22 19:53:56(ost. akt: 2022-06-22 19:55:42)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP Ostróda

Szkoła Podstawowa nr 1 w Morągu w dniu 17 czerwca, na terenie sali gimnastycznej, zorganizowała dla uczniów przedwakacyjne spotkanie profilaktyczno-prewencyjne ukierunkowane na zapoznanie uczestników z zagrożeniami mogącymi występować podczas ich letniego wypoczynku.
W spotkaniu udział wzięli policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie. W przedsięwzięciu udział wzięło około 120 uczniów. W czasie zadania policjanci będący jednocześnie czynnymi ratownikami wodnymi zaprezentowali pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w tym resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) oraz zapoznali młodszych uczestników spotkania z przygodami ich niesfornej rówieśniczki Poli, którą z opresji ratuje jej niebieski przyjaciel - policjant.
Przedsięwzięcie, swoimi założeniami wpisało się w akcję ogólnopolską: "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą!" oraz wojewódzką: "Na ratunek Poli!".
W czasie zajęć uczniowie poznali m.in. zasady właściwego korzystania z kąpielisk oraz nauczyli się korzystać z podstawowych środków ratunkowych wykorzystywanych w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia na terenie akwenów wodnych. Policjanci w czasie pogadanek w trzech grupach szkoleniowych wielokrotnie przestrzegali uczestników aby kąpać się tylko w miejscach do tego przeznaczonych, gdzie nad naszym bezpieczeństwem czuwają wykwalifikowani ratownicy.
W spotkaniu z dziećmi udział wziął również komendant KPP w Ostródzie podinsp. Marcin Danowski, który wręczył uczestnikom gadżety poprawiające ich widoczność na drodze.
źródło”KPP Ostróda

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5