Wystawa w Klubie Wojskowym

2022-05-10 20:14:35(ost. akt: 2022-05-10 20:19:53)

Autor zdjęcia: Archiwum KW Morag

W Klubie Wojskowym w Morągu odbył się wernisaż wystawy czasowej pt. „Krucha Witalność”. Wystawa prezentuje kilkadziesiąt prac malarki Ewy Świder- Grobelnej, układających się w barwną opowieść o ulotności pór roku, kwiatów i drzew, jak również o kruchości istnienia otaczającej nas natury.
Na wstępie Waldemar Bobrowski, kierownik Klubu Wojskowego w Morągu przywitał licznie przybyłych gości oraz bliskich i przyjaciół artystki, następnie krótko scharakteryzował twórczość malarki… prosząc jednocześnie aby sama artystka oprowadziła uczestników wernisażu po tajemniczych ścieżkach swojej twórczości.
Ewa Świder-Grobelna jest malarką, która także okazała się znakomitym przewodnikiem po sztuce. Zabierając swoich gości w sentymentalną podróż po swojej twórczości opowiadała o okolicznościach i historii tworzenia swych obrazów. Natomiast omawiając swoje obrazy przedstawiające kwiaty, wyraziła swoje spojrzenie na ulotności i kruchość natury, a także przypomniała uczestnikom spotkania o odradzającym się pięknie istnienia.

Wystawę można zwiedzać w budynku Klubu Wojskowego w Morągu do 30 maja 2022 roku. Serdecznie zapraszamy.
KW w Morągu

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5