Skontrolowali 27 pojazdów i ujawnili 30 wykroczeń

2022-05-05 11:25:57(ost. akt: 2022-05-09 21:26:31)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP Ostróda

Policjanci przeprowadzili na terenie Morąga działania z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego. Podczas akcji kamera drona monitorowała ruch pojazdów na terenie miasta.
To pierwsze tego typu działania na terenie powiatu ostródzkiego z wykorzystaniem policyjnego drona skierowane wobec kierujących, którzy rażąco naruszają przepisy ruchu drogowego, a tym samym stwarzają realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.
Akcja zmierzająca do poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu ostródzkiego została przeprowadzona na terenie Morąga. Wzięli w niej udział policjanci ostródzkiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz policjantami z Komisariatu Policji w Morągu. Podczas akcji kamera drona monitorowała ruch pojazdów na terenie miasta. W momencie, gdy operator bezzałogowego statku powietrznego zaobserwował na kamerze wykroczenie, natychmiast przekazywał informację do patrolu ruchu drogowego, który podejmował na drodze interwencję wobec sprawcy wykroczenia.

Cztery godziny pracy drona wystarczyły aby skontrolować 27 pojazdów i ujawnić 30 wykroczeń. Ujawnione podczas działań wykroczenia to przede wszystkim niestosowanie się do znaków i sygnałów drogowych, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, korzystanie z telefonów komórkowych przez kierujących czy niewłaściwy stan techniczny pojazdów, co było powodem zatrzymania 3 dowodów rejestracyjnych.
Kontrolowani kierowcy byli zaskoczeni całą sytuacją, gdyż nie spodziewali się tego typu działań. Podobne akcje z wykorzystaniem policyjnego drona będą kontynuowane w przyszłości na różnych obszarach naszego powiatu.
ak

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5