Jest powód do dumy i satysfakcji

2021-12-06 21:58:12 (ost. akt: 2021-12-06 22:03:20)

Autor zdjęcia: Archiwum UTW

Grand Prix dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Morągu za Sambę. To już kolejny raz, gdy grupy tańca z morąskiego UTW odnoszą sukces.
Tym razem to udział w IV Jarockim Festiwalu Tanecznym „Podróż do krainy tańca w rytmie latino”. Konkurs odbył się 27 listopada, w Państwowej Szkole Muzycznej w Olsztynie. W sumie zaprezentowano 15 konkursowych pokazów tańca, min. z Olsztyna, Nidzicy, Lidzbarka Warmińskiego, Elbląga. UTW Morąg reprezentowały dwie grupy „Latino Team” i „Flamenki”.
I właśnie Latino Team, w kategorii TOP 1 zaprezentowała Sambę i zdobyła najwyższe wyróżnienie Grand Prix Festiwalu za układ, strój i profesjonalne wykonanie. Opiekunem jest Agnieszka Grzymkowska.

- Pani Agnieszka ze słuchaczkami UTW pracuje już 12 lat, zmienia się wprawdzie skład grupy ale panie chętnie uczestniczą w zajęciach z nią - mówi Maria Roman, prezes UTW w Moragu. - Zawsze jest więcej zainteresowanych niż może być w grupie. Latino Team ma już sukcesy na „swoim kącie” jednakże ten piękny puchar i statuetki dały ogromną radość.
Drugi zespół z UTW to „Flamenki” w katgorii TOP 2, zatańczyły „Viva Espania” i tym urokliwym tańcem i melodią podbiły serca publiczności, prowadzących i jury. Był to pierwszy popis konkursowy grupy i już nagroda II miejsce w swojej kategorii.

- Flamenki to zespół pracujący z instruktorką Magdaleną Faszcza - dodaje pani Maria. - Istnieją od 3 lat. Z różnych powodów nie są to spotkania systematyczne. W ostatnim czasie przygotowań do konkursu, panie pracowały bez instruktorki. Na festiwalu również wystąpiły same. Zaprezentowały się pięknie i otrzymały satysfakcjonującą nagrodę. Łączy je pasja do tańca hiszpańskiego.

Stroje do występów uczestniczki obu grup przygotowują i finansują z własnych środków. Dla wielu słuchaczek, taniec to radość o jak twierdzą swoiste zajęcia prozdrowotne. Zajęcia tańca realizowane były z projektu Burmistrza Morąga.
- Było to prawdziwe Święto Tańca. Jesteśmy dumni, że możemy również w ten sposób promować nasze miasto - podsumowuje pani prezes.
Wiwa

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5