Trochę sobie postrzelali

2021-10-14 12:04:22 (ost. akt: 2021-10-14 13:16:26)

Autor zdjęcia: Archiwum 42.blp

Żołnierze pełniący terytorialną służbę wojskową w 42. batalionie lekkiej piechoty szkolili się na terenie powiatu ostródzkiego.
W ubiegły weekend żołnierze z Morąga szkolili się na terenie powiatu ostródzkiego.
- Główny nacisk skierowany był na szkolenie strzeleckie, w ramach którego żołnierze wykonali strzelanie w sekcji dwuosobowej - informuje kpr. Angelika Żmijewska, specjalista ds. komunikacji 42.blp. - W trakcie szkolenia doskonalono zasady walki w terenie zurbanizowanym, poznano zasady pełnienia służby wartowniczej i patrolowania pasa przygranicznego.
 
Kto może ubiegać się o służbę w 4.W-MBOT?
Zaproszenie dla osób, które chciałyby wspierać lokalną społeczność jest nadal aktualne. O służbę w 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej może ubiegać się każdy, kto posiada obywatelstwo polskie, znajduje się w przedziale wiekowym 18-55 lat, nie był karany za przestępstwo umyślne, posiada co najmniej wykształcenie podstawowe.
4. W-MBOT po raz kolejny organizuje szkolenia podstawowe w trakcie ferii zimowych. To oferta skierowana przede wszystkim do uczniów i nauczycieli, którzy przerwę w nauce chcą wykorzystać na szkolenie wojskowe. Jeśli jesteś zainteresowany służbą w 4WMBOT skorzystaj z uproszczonej procedury rekrutacji do niezbędnego minimum! Skontaktuj się z naszym rekruterem, który w jeden dzień załatwi wszystkie formalności po czym będziesz mógł sprawdzić się w mundurze!
wiwa

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5